8-10-18
Powiat chojnicki. Jechała przez Rytel 101 km/h, straciła prawo jazdy
Działania policji na „berlince”
W czwartek (4.10) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z chojnickiej komendy prowadzili na drodze krajowej nr 22 działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W tej akcji uczestniczyli również funkcjonariusze z Komend Powiatowych z Tczewa, Człuchowa, Starogardu Gdańskiego i Malborka.
Patrole ruchu drogowego kontrolowały prędkość kierujących w miejscach zagrożonych wypadkami drogowymi. Ponadto stróże prawa zwracali uwagę na wykroczenia związane z nieprawidłowym wyprzedzaniem, niestosowaniem się do znaków i sygnałów oraz na niewłaściwy stan techniczny pojazdów.
Podczas działań policjanci skontrolowali kilkadziesiąt pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymywali do kontroli kierujących którzy popełniali wykroczenia drogowe, w tym między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, za niezapięcie pasów, niestosowanie się do znaków i sygnałów, niewłaściwy stan techniczny pojazdów. W trakcie akcji, podczas której policjanci dokonywanych pomiarów prędkości, policjanci zatrzymali w Rytlu mieszkankę powiatu szczycieńskiego, która w terenie zabudowanym jechała samochodem osobowym z prędkością 101 km/h. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 km/h. 26-latce na okres 3 miesięcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymywali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary więzienia za popełnione przestępstwa.
Przypominamy, że w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.
Policjanci apelują o rozwagę i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, gdyż nawet prędkość 50 km/h może okazać się prędkością śmiertelną.
Przypominamy również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Założony odblask niejednokrotnie uratował życie pieszemu, gdyż już z daleka informował kierujących samochodami o poruszającym się niechronionym uczestniku ruchu drogowego.
KPP Chojnice
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.