8-12-20
Powiat chojnicki. Pościg – auto zatrzymano w Czersku
Działania policji na berlince – podsumowanie akcji

7 grudnia na krajową „22” wyjechała większa ilość patroli policyjnych składających się z funkcjonariuszy ruchu drogowego. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na terenie powiatu chojnickiego. Policjanci zwracali również uwagę na trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów, przewożenie dzieci w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach, jak również na obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali blisko 60 pojazdów, pouczyli 10 osób, nałożyli 25 mandatów karnych za ujawnione wykroczenia, w tym 21 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i 3 za niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i pasażerów kontrolowanych pojazdów oraz skierowali 6 wniosków o ukaranie.

Pościg – auto zatrzymano w Czersku
W trakcie prowadzonych działań policjanci zauważyli volvo, którego kierujący po minięciu skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku Krzyża (gm. Czersk) podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów w miejscu, gdzie nie dosyć, że jest linia ciągła to jeszcze nie zastosował się do znaku zakazu wyprzedzania, a ponadto wyprzedzał pojazdy przed wzniesieniem. Widząc to policjanci natychmiast zareagowali, dając sygnały świetlne i dźwiękowe, aby prowadzący  pojazd się zatrzymał. Kierujący osobowym autem nie zareagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 40-latek, mieszkaniec powiatu gorzowskiego, został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie Czerska, gdzie dotarł i chcąc uniknąć odpowiedzialności wjechał w jedną z miejskich uliczek. Zamierzał przeczekać pościg, ale stróże prawa namierzyli uciekające volvo. Po przeprowadzonej kontroli mężczyznę doprowadzono do Komisariatu Policji w Czersku,  gdzie usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnienie tego rodzaju przestępstwa drogowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do ograniczeń prędkości i zwalnianie w miejscach, gdzie zarówno przepisy jak i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów, przystanków autobusowych, skrzyżowań czy przejazdów kolejowych.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.