19-03-21
Powiat chojnicki.  Informacje dotyczące dzielnicowych m.in. z Chojnic, Czerska i Brus – poniżej
Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu

Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną. Dlatego też policjanci z Chojnic, Czerska i Brus, realizując program „Dzielnicowy bliżej nas” odwiedzają placówki oświatowe, gdzie informują o założeniach programu, diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązywania.
 
Dzielnicowy bliżej nas” to program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem. Dzielnicowy to funkcjonariusz utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami, które są usytuowane w jego rejonie służbowym. To policjant, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Realizując rządowy program, dzielnicowi z naszego powiatu w swoich rejonach rozmawiają z mieszkańcami, w trakcie których przybliżają im założenia policyjnych inicjatyw, podejmowanych działań, przybliżają rolę jaką pełnią na danym terenie, a także przypominają w jaki sposób można się z nimi skontaktować.

Pamiętajmy, że kontakt z dzielnicowym możemy nawiązać osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje dotyczące chojnickich dzielnicowych i ich rejonów znajdziemy w mobilnej bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” oraz na stronie internetowej jednostki w zakładce „Kontakt - Twój dzielnicowy” – TUTAJ.

Pamiętajmy, że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112

Dzielnicowi – POW. CHOJNICKI, zobacz m.in. priorytetowy plan działania dzielnicowego na I półrocze 2021 roku.:

Rewir Dzielnicowych w Chojnicach

Rewir Dzielnicowych w Charzykowach

PP Brusy

KP CzerskKPP ChojnicePobierz aplikację "Moja Komenda":
    • Moja Komenda w Google Play
    • Moja Komenda w App Store

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.