6-12-18
Czersk. Mężczyzna chciał targnąć się na własne życie
DZIELNICOWY z CZERSKIEGO
KOMISARIATU ZAPOBIEGŁ TRAGEDII

Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowego z komisariatu Policji w Czersku, udało się uratować niedoszłego samobójcę. Mężczyzna wszedł na strych, gdzie miał  zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperat trafił pod fachową opiekę lekarską.

W miniony wtorek oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał niepokojącą informację, z której wynikało, że mieszkaniec Czerska, wychodząc z domu swojej krewnej dał jej do zrozumienia, że chce popełnić samobójstwo.

Dzielnicowy po odebraniu takiego zgłoszenia natychmiast podjął działania i pojechał pod wskazany adres. Z informacji uzyskanych od zgłaszającej wynikało, że mężczyzna poszedł w kierunku centrum. Wsparcia dzielnicowemu udzieliła policjantka z wydziału dochodzeniowo- śledczego pełniąca w tym czasie dyżur zdarzeniowy. Po sprawdzeniu pobliskich ulic policjanci pojechali do miejsca zamieszkania poszukiwanego, gdzie żona poinformowała funkcjonariuszy, że mąż przed chwilą wrócił do domu i wszedł na strych, gdzie prawdopodobnie będzie chciał  się targnąć na własne życie. Mimo, że nie było możliwości wejścia na poddasze dzielnicowy nie tracąc czasu podjął rozmowę z zdesperowanym mężczyzną. Na szczęście natychmiastowa reakcja i doświadczenie dzielnicowego, który niejednokrotnie podejmował takie działania pozwoliła najprawdopodobniej ocalić życie mieszkańca Czerska. Decyzją ratowników medycznych mężczyzna, który był w złej kondycji psychicznej trafił pod fachową opiekę lekarską.

Przypominamy, że w każdym powiecie znajdują się instytucje m.in ośrodki interwencji kryzysowej, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki, można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby.

KPP Chojnice


Dzielnicowy, asp. Marcin Wrobel, dzięki natychmiastowej reakcji i doświadczeniu najprawdopodobniej ocalił życie mieszkańca Czerska.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.