25-01-19
Gm. Czersk. Wszyscy bawili się wspaniale
Dzień Babci i Dziadka w Odrach 

We wtorek 22 stycznia, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Odrach zaprosiły swoje babcie i dziadków na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka do sali remizy OSP w Odrach.

Seniorzy obejrzeli w wykonaniu swoich wnuków jasełka, wysłuchali kolęd pięknie śpiewanych  po polsku i po angielsku. Po jasełkach dzieci składały serdeczne życzenia swoim dziadkom po polsku i po kaszubsku, śpiewały całkiem nowe piosenki dla dziadków. Były też laurki i piękne kwiatki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Buziakom i uściskom nie było końca. W końcu dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na kawę , ciasto i torty, które upiekły i podawały mamusie przy pomocy wnuków.

W czasie, gdy dziadkowie pili kawę, dzieci bawiły się pod muzyczną opieką pana Marka Łangowskiego. W końcu zaprosiły do zabawy swoje babcie i dziadków. Co to były za tańce! Co to były za konkursy ! Najpierw babcie a potem dziadkowie obierali jabłka. Wygrywał ten, kto pokazał najdłuższą obierkę. Potem było "karmienie wnuka" murzynkiem, potem rozpoznawanie po smaku – co wnuczek włożył do buzi dziadkowi lub babci i na odwrót, wnukowie rozpoznawali co dziadek lub babcia włożyła mu do buzi. Nagrodami były słodycze ufundowane przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie prowadzące szkołę.

Między konkursami były tańce z babcią i dziadkiem np. kaczuchy, krasnoludek, który idzie do swej krasnoludki i inne prowadzone przez pana Marka Łangowskiego. 

Wszyscy bawili się wspaniale i trudno  było się rozejść. 

Opiekę nad wszystkim sprawowały panie  nauczycielki z panią dyrektor na czele.

Babcie i dziadkowie serdecznie dziękują paniom  nauczycielkom , mamom i dzieciom za piękną  uroczystość.

Teresa Grubczak

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.