24-01-19
Gm. Czersk. Wyjątkowi goście w szkole
Dzień Babci i Dziadka w SP Gotelp

„To ten szczęśliwy dzień, mają dziś święto swe,
Babcia i Dziadek.
Babcia maluje się i oczy błyszczą jej, goli się dziadek.
Szybko szykują się, bo nie chcą spóźnić się do swoich wnuków.
Przecież dzieci tak czekają, tak czekają...”

Tymi słowami piosenki dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gotelpiu, 22 stycznia 2019 r. powitały w świetlicy wiejskiej swoich najukochańszych dziadków. W ten wyjątkowy dzień zaprosiliśmy również naszych przyjaciół z Dziennego Domu „Senior +” w Czersku. Dzieci bardzo lubią  te międzypokoleniowe kontakty i chętnie spotykają się z seniorami. Takie wspólne działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych. Dzieci  otrzymują  od naszych przyjaciół mnóstwo bezwarunkowej miłości, uczą się wrażliwości i bezinteresowności  oraz świadomego czynienia dobra na rzecz innych.

Wszyscy zaproszeni goście z dumą patrzyli na dzieci, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.

Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki z pięknymi życzeniami. Wiele radości sprawia obu stronom wzajemne obdarowywanie się upominkami  przy okazji tych niezwykłych spotkań. W dalszej części uroczystości nasi wyjątkowi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych pokazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.

SP Gotelp

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.