25-05-18
Powiat chojnicki. P
ociąg specjalny pojedzie trasą nieczynną od 18 lat
Dzień Dziecka z … koleją

Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei ma przyjemność zaprosić wszystkie dzieci z regionu na „Kolejowy Dzień Dziecka”. W tym roku nasz pociąg specjalny pojedzie trasą nieczynnej od 18 lat linii kolejowej nr 281.W tym roku 2 czerwca wyruszymy jednym z najnowocześniejszych spalinowych zespołów trakcyjnych o oznaczeniu marketingowym LINK (SA139) produkcji bydgoskiej Pesy.   |  fot. N. Wodowski

Pociąg Kosznajder pojedzie trasą Chojnice – Ogorzeliny – Obkas – Kamień Krajeński – Sępólno Krajeńskie – Świdwie Sępoleńskie – Wysoka Krajeńska – Więcbork, natomiast pociąg Niechorz pojedzie trasą Więcbork – Wysoka Krajeńska – Świdwie Sępoleńskie – Sępólno Krajeńskie. Pociąg Kosznajder wyruszy w swoją podróż o godzinie 9:10 ze stacji Chojnice by dojechać do stacji Więcbork o godzinie 11:54.

Powrót pociągu Kosznajder z Więcborka zaplanowany jest na godzinę 14:20. Pociąg Niechorz w swoją podróż wyruszy o godzinie 12:25 ze stacji Więcbork, by dojechać do stacji Sępólno Krajeńskie o godzinie 13:04, powrót zaplanowany jest na godzinę 13:24. W tym roku wyruszymy jednym z najnowocześniejszych spalinowych zespołów trakcyjnych o oznaczeniu marketingowym LINK (SA139) produkcji bydgoskiej Pesy.

Podczas przejażdżki zaplanowane są atrakcje i konkursy dla dzieci. Dodatkowe atrakcje zaplanowane są na stacjach Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork  Przejażdżka ta będzie z pewnością niezapomnianym wrażeniem dla dzieci, których spora część nie miała jeszcze okazji przejechać się pociągiem. Związku z powyższym, zwracamy się do państwa z propozycją objęcia patronatu medialnego nad wspomnianą imprezą, liczymy, że przy państwa pomocy uda się nam dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Mateusz Ginter

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.