13-10-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Dzień Gier Planszowych oraz Noc Bibliotek
w Domu Kultury w Rytlu


10 października br. w Domu Kultury w Rytlu obchodziliśmy pierwszy Dzień Gier Planszowych oraz VI Noc Bibliotek.

Ponieważ gry planszowe przeżywają obecnie swoje odrodzenie, zainteresowanie było duże. Odwiedziły nas zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Niektórzy przyszli całą rodziną.
Cieszymy się, że mogliśmy zaproponować gry dla osób w każdym wieku. Nie byłoby to możliwe gdyby nie pomoc sponsorów. Bardzo dziękujemy wydawnictwom: „Nasza Księgarnia”, „Czacha Games” oraz „Eurobuisness Games” za przesłanie nam nieodpłatnie egzemplarzy swoich gier. Dziękujemy naszym darczyńcom: „Nadleśnictwu Rytel” oraz Radnej Rady Miejskiej w Czersku Lucynie Zawiszewskiej za zakup gier oraz kilku anonimowym osobom, które również podarowały nam gry. Tego dnia odbyło się pierwsze spotkanie „Klubu Gier Planszowych w Rytlu”, który będzie się spotykać co czwartek w godzinach od 15.30 do 19.00. Zasady grania w poszczególne gry tłumaczyli kierownik Domu Kultury w Rytlu Dorota Behrendt, instruktor Mateusz Weyna, bibliotekarka Katarzyna Żakowska oraz gościnne Jakub Przyłoga, któremu dziękujemy za pomoc. Uczestnikom bardzo przypadły do gustu takie gry jak: „Zakręcone robale”, „Kuchenny poker”, „Dixit”, „Lisek urwisek”, „Wyprawa do Eldorado” czy „Catan Junior” oraz karcianki takie jak: „Uno” i „Uno flip”.

W ramach VI wydania ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Klimat na czytanie” dzieci mogły obejrzeć film pt: „Jakub, Mimmi i gadające psy”, oparty na niewydanej jeszcze w Polsce książce pod tym samym tytułem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominki, za które dziękujemy min. firmom  HydroTom Technika Grzewcza i Sanitarna z Chojnic oraz „Lena, Michał Trocha” z Czerska.

(DK w Rytlu)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.