19-07-19
Region. Pomorskie dla Zdrowia we Wdzydzach Kiszewskich
EKG i masaż bez kolejki, a także badania na obecność gronkowca i żółtaczkę


Pokaz ratownictwa medycznego Pomorskiego dla Zdrowia. Fot. archiwum UMWP

Letnia przychodnia tym razem zaprasza do Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich w weekend 20 i 21 lipca 2019 r. Będzie można skorzystać m.in z konsultacji onkologa i pulmonologa oraz zabiegów fizjoterapeutycznych. Do tego badania EKG, ciśnienia tętniczego oraz spirometria.

Bezpłatnych porad podczas czwartego wydarzenia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia udzielą pracownicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Co będzie się działo?
Akcja we wdzydzkim skansenie potrwa dwa dni. W sobotę i niedzielę będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom cukru, zbadać krew w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba) oraz skorzystać ze spirometrii (badanie objętości i pojemności płuc oraz przepływu powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego). Pacjenci będą mogli sprawdzić czy nie mają też gronkowca. Chętni będą mogli zrobić USG tarczycy. Fizjoterapeuci wykonają masaże i zastosują krioterapię miejscową. Porad udzielą pulmonolog, onkolog i dietetyk. A po badaniu EKG kardiolog skonsultuje wynik.

20 lipca, sobota:
-    EKG oraz konsultacja z kardiologiem,

-    spirometria (badanie pojemości płuc) i konsultacja z pulmonologiem,

-    pomiar wskaźnika BMI i  konsultacja z dietetykiem,

-    badania w kierunku wykrycia w organizmie gronkowca,

-    badanie krwi w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba),

-    pomiar glukozy we krwi

-    pomiar ciśnienia tętniczego

21 lipca, niedziela:
-    pomiar glukozy we krwi,

-    pomiar ciśnienia tętniczego,

-    badanie krwi w celu wykrycia przeciwciał anty – HCV (program Zdrowa Wątroba),

-    USG tarczycy,

-    konsultacje z onkologiem,

-    pakiet rehabilitacyjny z krioterapią (leczeniem zimnem), fotelem masującym, masażem.

Kolejne letnie przychodnie
Podczas Jarmarku św. Dominika w środę, 31 lipca będą także bezpłatne badania: ciśnienia, poziomu glukozy we krwi oraz wykrywające przeciwciała anty – HCV (program Zdrowa Wątroba). Znamiona na skórze zbada dermatolog. A ostatnie Pomorskie dla Zdrowia podczas Jarmarku Gryfitów w Słupsku, w niedzielę, 4 sierpnia 2019 r. w godz. 10.00-16.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku wydarzenia odbywają się od maja do sierpnia. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej dotyczącej raka piersi i skóry, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Każdy mieszkaniec regionu i turysta bez skierowania i oczekiwania na wyznaczoną wizytę będzie mógł przebadać się m.in. u onkologa, kardiologa lub zbadać niepokojące znamiona u dermatologa.

Pomorskie dla Zdrowia podczas 46. Jarmarku Wdzydzkiego
20-21 lipca 2019 r., sobota- niedziela, godz. 10.00-18.00
Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich


Dorota Kulka
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.