11-04-19
Gm. Czersk. (WYNIKI, ZDJĘCIA)
ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 4.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej z gminy Czersk. Grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo) - grupa czteroosobowa -2 dziewczynki i 2 chłopców, grupa II – pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w 4 etapach. I etap: wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. II etap: uczniowie rozwiązywali test- skrzyżowania, składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru.) III etap: konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Wylosowane zostało złamanie w stawie skokowym oraz rana cięta kciuka. IV etap: jazda rowerem po torze przeszkód, który składał się z slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, rynny, tarki, zmiany pasa ruchu, równoważni oraz zatrzymania w miejscu. Część sprawnościowa była ustawiona na małej sali gimnastycznej.

SP 1 w Czersku reprezentowały zespoły w składzie:

I grupa:

1. Łucja Januszewska z kl. VI d,

2. Natalia Gortatowska z kl. VI f,

3. Paweł Gortatowski z kl. VI f,

4. Ignacy Janikowski z kl. V a.


II grupa:

1. Kornelia Kryger z kl. VIII b,

2. Marta Kryger z kl. VIII b,

3. Aleksandra Kukowska z kl. VII c, 

W komisji pracowali nauczyciele - opiekunowie drużyn, szkolna pielęgniarka pani Maria Narloch, pan Andrzej Czerwionka jako sędzia główny oraz policjant sierż. szt. Tomasz Goncz.


WYNIKI I GRUPY

Drużynowo zespół SP 1 Czersk zdobył I miejsce i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Chojnicach 9 maja 2019r. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, a III miejsce Szkoła Podstawowa z Gotelpia.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:

I m. – Paweł Gortatowski (SP1 Czersk),

II m. – Dominik Damrat (SP2 Czersk),

III m. – Łucja Januszewska (SP1 Czersk).

 

WYNIKI II GRUPY

Drużynowo zespół z SP 1 Czersk zdobył I miejsce i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych, które odbędą się w Chojnicach 9 maja 2019r. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, a III miejsce Szkoła Podstawowa z Łęga.

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:

I m. – Marta Kryger (SP1 Czersk),

II m. – Kornelia Kryger (SP1 Czersk),

III m. – Dawid Krzyżkowski (SP2 Czersk).

Najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody.

Nagrody za miejsca indywidualne zasponsorował sklep rowerowy SZPRYCHY.COM ze Starogardu Gdańskiego, ul. Zblewska 10B oraz Chojnic, ul. Modra 4. Za co bardzo dziękujemy!

Bardzo dziękuję panu Andrzejowi Czerwionce za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzenia gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Kamila Mróz
SP 1 Czersk

GALERIA ZDJĘĆ - TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.