20-09-19
Gm. Czersk. Odpowiedź burmistrza Czerska
Fatalny stan ul. Chłopowskiej w Rytlu

Wracamy do tematu. Przypomnijmy, mieszkańcy Rytla skarżą się na stan ul. Chłopowskiej. Po niedawnym wybudowaniu kanalizacji deszczowej płyty yomb są ruchome, niestabilne. Nawierzchnia jest w gorszym stanie niż przed realizacją w/w zadania.

W ubiegłym tygodniu wystosowaliśmy pytanie do czerskiego ratusza:
Kiedy gmina Czersk, zarządca drogi, a zarazem inwestor zlecający budowę kanalizacji deszczowej, wyegzekwuje od wykonawcy zadania naprawienie nawierzchni ulicy Chłopowskiej?

Poniżej odpowiedź burmistrza Czerska oraz zdjęcia ulicy przysłane przez czytelniczkę:

- Budowa kanalizacji deszczowej w ulicy Chłopowskiej w Rytlu ciągle nie doczekała się odbioru końcowego. Zgłosiliśmy wykonawcy szereg uwag, w tym dotyczącą sposobu ułożenia płyt IOMB. Firma Hydrogeowiert odmówiła jednak usunięcia stwierdzonych usterek. W ramach wykonania zastępczego zlecimy poprawę ułożenia płyt, a zwrotu kosztów będziemy dochodzić od wykonawcy. Firmę te obciążymy również karami za nieterminowe wykonanie prac. Wniosek o kompleksową przebudowę ulicy Chłopowskiej, na odcinku od Szkolnej do Leśnej, złożyliśmy do wojewody w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2020. Czekamy na rozstrzygnięcie naboru – informuje burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.