14-02-18
Czersk. Fotorelacja cz. I, wkrótce przedstawimy kolejne zdjęcia

FERIE ZIMOWE 2018 W OŚRODKU KULTURY
W CZERSKU


W dniach od 5 do 9 lutego w Ośrodku Kultury w Czersku odbyło się zimowisko dla dzieci i młodzieży, w czasie których uczestnicy bawili się, oglądali filmy, spotykali się ze znanymi osobami oraz uczestniczyli w wycieczkach.

W Ośrodku Kultury odbyło się kilka spotkań: z mistrzem Polski w boksie Piotrem Szczukowskim, z wicemistrzem w konkurencji YOYO Jakubem Plądrem oraz z leśnikiem Nadleśnictwa Czersk Adamem Osowickim. Uczestnicy ferii mieli okazję poznać technikę malowania na szkle, dzięki warsztatom prowadzonym przez artystę ludowego z Czerska Włodzimierza Ostoja-Lniskiego. Pan Włodzimierz opowiadał także o drugiej swojej pasji, jaką jest rzeźbienie w drewnie.

Dzieci i młodzież zwiedzili Spółdzielnię Inwalidów „Równość”, gdzie uczyli się, jak robi się obuwie. W trakcie wycieczki odwiedzili także pobliską siedzibę Warsztatów Terapii Zajęciowej, w której mogli brać udział w zajęciach: kulinarnych, stolarskich, plastycznych, teatralnych i gimnastycznych.

Podczas ferii uczestnicy mieli okazję wyjechać do Chojnic, gdzie zwiedzali Eksperymentarium oraz budynek Państwowej Straży Pożarnej. Kolejną ciekawą wycieczką był całodzienny wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Ostatni dzień dzieci spędziły w Ośrodku Kultury. Podczas warsztatów plastycznych wykonywali kartki z okazji zbliżających się Walentynek. Natomiast pod okiem instruktora pana Albina Kiedrowskiego grali w szachy i warcaby.

OK Czersk

Poniżej fotorelacja z zimowiska – zdjęcia cz.I:

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.