7-04-18
Powiat chojnicki. Ekspert z Wojewódzkiego Urzędu  Pracy wygłosił prelekcję
Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną

Starostwo Powiatowe w Chojnicach, wspólnie ze szkołami ponadgimnazjalnymi, dla tegorocznych absolwentów gimnazjów, przygotowało targi edukacyjne. Wczoraj (6.04) w hali Centrum park w Chojnicach można było zapoznać się z ofertą skierowaną do nich.Oferta targów była doskonałą pomocą w podjęciu decyzji o swojej dalszej przyszłości.   |  fot. (m.n.)

Obecni na targach mieli okazję spotkać przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego, a także pracodawców współpracujących ze szkołami. Ponadto, wśród wystawców znalazła się Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi wykonywali zainteresowanym testy predyspozycji.

Ekspert z Wojewódzkiego Urzędu  Pracy wygłosił prelekcję „Zapotrzebowania regionalnego i lokalnego rynku pracy na kwalifikacje zawodowe zgodne z potrzebami pracodawców” .  Uczestnicy targów mieli możność otrzymania „Informatora dla Gimnazjalistów”, będącego źródłem informacji na temat szkół powiatu chojnickiego, a także zawierał bieżącą informację o ofercie edukacyjnej.

Podczas Targów Edukacyjnych Starosta Chojnicki, Stanisław Skaja ogłosił wyniki konkursu. Pierwsze miejsce na najlepszy filmik promujący szkołę ponadgimnazjalną w powiecie chojnickim zajęło technikum nr 3 w Chojnicach. Nagroda pieniężna została przekazana na zakup kamery. 

W piatek organizatorzy także promowali Platformę Internetową Sieci Wsparcia Doradztwa Zawodowego w powiecie chojnickim. Cel, który przyświecał organizatorom przedsięwzięcia to dostarczenie maksimum informacji, które pozwolą trafnie zaplanować młodym ludziom przyszłość edukacyjno - zawodową po ukończeniu gimnazjum.

(m.n.)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.