12-09-18
Region. Główna linia gazu z Czerska do Czarnej Wody oraz dwa boczne odgałęzienia w kierunku Karsina i Osiecznej
Realne plany doprowadzenia
gazu ziemnego do Gminy Karsin

Na początku września bieżącego roku odbyło się spotkanie wójta gminy Karsin z Doradcą do spraw Rozwoju Rynku Polskiej Spółki Gazownictwa w Gdańsku w sprawie planów inwestycyjnych doprowadzenia głównej linii gazu ziemnego z Czerska do Czarnej Wody oraz dwóch bocznych odgałęzień w kierunku Karsina i Osiecznej.

Głównym odbiorcą projektowanej linii ma być firma Steico z Czarnej Wody, która zamierza używać gaz do celów technologicznych przy suszeniu drewna. Projektowane odgałęzienie w kierunku Karsina ma uzasadnienie z uwagi na istniejące plany zagospodarowania przestrzennego dotyczące rozwoju takich firm jak Sylva, Drewar, czy Gastel oraz planów zagospodarowania terenu byłego lotniska w Borsku. Do sieci gazowej mogłyby też przyłączyć się ośrodki wypoczynkowe; tym bardziej, że niektóre z nich już dziś posiadają rozbudowaną infrastrukturę gazową i korzystają z lokalnych zbiorników na gaz.

Prace projektowe z uwagi na ich złożoność, czasochłonność, a zwłaszcza uzgodnienia w zakresie ochrony środowiska potrwają do 2020 roku.

UG Karsin

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.