30-07-24
Gm. Czarna Woda. ZDJĘCIA
GM. CZARNA WODA. III edycja „Kociewskiego Festiwalu Zupy” w Czarnej Wodzie - podsumowanie

W sobotę, 27 lipca odbyła się trzecia edycja „Kociewskiego Festiwalu Zupy” w Czarnej Wodzie, którą uroczyście otworzył burmistrz Arkadiusz Gliniecki. Do walki o tytuł „Mistrza Kociewskiej Zupy 2024” stanęło 10 drużyn:

- Sołectwo Czarlin, 
- „Smaki To My” KGW Wda, 
- Stowarzyszenie Seniorów „Nad Wdą” z Czarnej Wody, 
- Stowarzyszenie Razem dla Kociewia z Czarnej Wody, 
- Krąg Seniorów ZHP „Krajka” Czarna Woda, 
- Publiczna Szkoła Podstawowa z Czarnej Wody, 
- KGW Lubiczanki, 
- KGW Osieczna, 
- KGW Modraki Borzechowo,
- KGW Zblewo.

Festiwalowa publiczność mogła posmakować zupę 
- rybną, 
- kartoflankę kociewską, 
- kociewską zupę mięsno-grzybową, 
- krem z ziemniaków kociewskich, 
- botwinkę, 
- kizer, 
- kociewski garnek, 
- parzybrodę 
- oraz parzybrodę z okraszonymi szturanymi ziemniaczkami 
- i chłodnik z cukinii. 

Jury w składzie: Lucyna Herold, Barbara Kropidłowska, Agnieszka Olszowa, Adam Gradowski i Mirosław Szramka przyznało tytuł „Mistrza Kociewskiej Zupy 2024” Sołectwu Czarlin, które przygotowało parzybrodę z okraszonymi szturanymi ziemniaczkami.

Dodatkową nagrodą, która sprawiła bardzo dużo satysfakcji zwycięskiej drużynie, była „Nagroda Publiczności”. Uczestnicy festiwalu mieli możliwość degustacji wszystkich zup, z których wybrali najsmaczniejszą. W tej edycji zdobyła ją drużyna Stowarzyszenia Seniorów Nad Wdą z Czarnej Wody za kartoflankę kociewską. Spośród osób, które brały udział w wyborze najlepszej zupy, rozlosowanych zostało kilka drobnych nagród.

Zmaganiom festiwalowych drużyn kibicowali przybyli goście: poseł Patryk Gabriel, Sebastian Dadaczyński, starosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska, wicestarosta Witold Sykutera  i etatowy członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego Lucyna Herold, a także prezes Banku Spółdzielczego w Skórczu Sławomir Flissikowski.

Dzieci mogły skorzystać z darmowej strefy, w której czekały na nie dmuchańce, eurobungee oraz zabawy i animacje. Była też możliwość ulepienia własnego naczynia glinianego z garncarzem, wykonanie pomiaru masy ciała z psychodietetykiem. Można też było nabyć ciasto od strażaków, z którego dochód został przekazany dla Klementynki, która zbiera na rehabilitację i kupno niezbędnego sprzętu po operacji wydłużenia kończyn. https://www.fundacjaavalon.pl/.../klementyna_landowska.../

Na scenie festiwalowej wystąpiła Gosia Kornas i Agata Sowa, które zaśpiewały znane przeboje, a od godz.18:30 w klimaty reggae i ska wprowadził zespół Majestic. Ostatnim punktem festiwalu była zabawa taneczna z zespołem MacBand.

Sponsorami wydarzenia byli: Steico S.A., Bank Spółdzielczy w Skórczu, Iglotex.
Głównym organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna w Czarnej Wodzie pod patronatem burmistrza Arkadiusza Glinieckiego.

Świetlica Miejska „Kulturalnia” w Czarnej Wodzie
 




Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.