30-07-21
Powiat starogardzki. 29-latek stanie przed sądem
GM. CZARNA WODA. Mundurowi całkowicie
zaskoczyli złodzieja samochodu

 
Funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki zatrzymali na gorącym uczynku 29-latka podejrzanego o kradzież osobowego renault. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, a policjanci odzyskali skradzione auto. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego usłyszy dzisiaj zarzuty. Zabezpieczony przez policję samochód jeszcze tego samego dnia wrócił do swojego prawowitego właściciela.Wczoraj (29.07) nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego renault. Auto było zaparkowane na niestrzeżonym parkingu przy jednym ze starogardzkich marketów.  Informacja o tym zdarzeniu natychmiast trafiła do wszystkich patroli w terenie, a także funkcjonariuszy z ościennych jednostek policji. Śledczy zaczęli zbierać informacje mogące pomóc w ustaleniu bliższych okoliczności kradzieży.

Policjanci ustalili, że skradzione auto znajduje się w miejscowości Huta Kalna (gm. Czarna Woda). Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze starogardzkiej drogówki. Pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie mundurowi całkowicie zaskoczyli złodzieja. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, jak wysiadał ze skradzionego kilkadziesiąt minut wcześniej renault.

Mężczyzna został przekonwojowany do starogardzkiej komendy, gdzie został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Odzyskany przez funkcjonariuszy samochód jeszcze tego samego dnia wrócił do swojego właściciela. Dzisiaj śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty. W najbliższym czasie zatrzymany 29-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo.

Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej również funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który kierował skradzionym fiatem, posiadał w aucie narkotyki oraz prowadził auto mimo orzeczonego przez sąd zakazu.

KPP Starogard Gdański

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.