24-11-22
Czersk. Przedsiębiorców odwiedził burmistrz
GM. CZERSK. Biuro rachunkowe i hurtownia. Dwie firmy małżeństwa Jasnochów z Gutowca

Najpierw było biuro rachunkowe, później hurtownia opakowań. Małżeństwo Jasnochów z Gutowca prowadzi swoje firmy już ponad 20 lat. W środę przedsiębiorców z gminy Czersk odwiedził burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

Hanna Jasnoch zaczynała od przyjmowania klientów przy biurku w salonie swojego domu. Jej mąż pierwsze opakowania trzymał w garażu. Tak zaczął się biznes małżeństwa, który teraz wspólnie prowadza w Gutowcu.

Najpierw biuro rachunkowe
W 1999 roku rozpoczęło swoją działalność Biuro Rachunkowe Hanka. Dwa lata później rozszerzyło swoją działalność o handel opakowaniami. W 2008 roku powstała firma J&J, która przejęła tę drugą cześć rodzinnego biznesu. Oba przedsiębiorstwa na początku opierały się na pracy ich właścicieli. Z czasem firmy rozrastały się i dołączali do nich kolejni pracownicy. Dziś w biurze rachunkowy pracują cztery pracownice, hurtownia zatrudnia trzech mężczyzn. W grudniu do ekipy dołączy syn właścicieli Przemysław, który oprócz pomocy w firmie ojca będzie też zajmował się handlem świeczkami.

Specyfika działalności
Biuro rachunkowe prowadzi księgi i wylicza podatki dla 200 swoich klientów. Są to firmy z najbliższej okolicy oraz, nawet, z sąsiednich powiatów starogardzkiego czy tucholskiego. Na stu metrach kwadratowych przyjmowani są klienci prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze.
Dużo szerszy zakres działania ma hurtowania. – Działamy w promieniu 100 kilometrów od magazynu. Jeździmy do Chojnic, Świecia, Chełmna czy Starogardu – mówi Jarosław Jasnoch. Zaopatrują w opakowania głównie sklepy spożywcze. Dowożą też towar, na przykład tekturę, do zakładów meblarskich w okolicy czy zakładów mięsnych. W magazynach jest mnóstwo asortymentu. Nie tylko opakowania foliowe czy kartony. Także folia stretch, ręczniki papierowe czy kubeczki i sztućce z tworzyw. Cztery busy codziennie rozwożą towar po klientach. – Jesteśmy w stanie zamówić wszystko czego potrzebuje nasz klient – podkreśla właściciel firmy.

W Gutowcu
W czasie rozwoju swojej firmy małżeństwo rozpoczęło też budowę domu oraz magazynów przy berlince w Gutowcu. Szybko okazało się, że powierzchnię hurtowni trzeba było powiększać. W końcu powstał budynek o powierzchni 280 metrów kwadratowych. Znajdują się w nim zarówno hurtownia, jak i biuro rachunkowe.

Firmy cały czas się rozwijają. J&J właśnie wprowadza na rynek nowy produkt. Swoim klientom oferuje świeczki, wkłady i kominki zapachowe.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.