12-05-22
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
GM. CZERSK. Czytelnik pisze o odpadach

Pod koniec kwietnia br. przekazaliśmy do czerskiego ratusza list czytelnika, który zgłaszał sprawy związane z gospodarką odpadami w gm. Czersk. Treść listu:

„Na początku kwietnia w miejscowości Szałamaje natrafiłem na coś, czego nie można wytłumaczyć w żaden logiczny sposób. Przy jednym z budynków, między drzewami, zapewne jeden z mieszkańców (śmieci leżą na tej samej działce, co pobliski budynek mieszkalny) gromadzi ogrom przeróżnych odpadów. O całej sprawie poinformowałem mailowo Pana Wojciecha Laskę z Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska oraz dzielnicowego odpowiedzialnego za porządek na tym terenie. Przy okazji zwróciłem również uwagę na niewłaściwe likwidowanie wysypiska w pobliżu budynku dworca Szałamaje, o którym pisałem w przeszłości. W odpowiedzi otrzymałem zapewnienie, że moje informacje i zdjęcia zostaną zweryfikowane. 19 kwietnia wysłałem zapytanie odnośnie przebiegu weryfikacji, jednak do chwili obecnej nie otrzymałem odpowiedzi. W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą zapytanie do Urzędu w tej kwestii.”


Dwa dni temu otrzymaliśmy odpowiedź naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska.
- Wszystkie uwagi zgłoszone przez czytelnika zostały przeanalizowane i podjęte zostały odpowiednie kroki – brzmi treść maila.

Wczoraj (11.05) wieczorem czytelnik przysłał m.in. aktualne zdjęcia wysypiska śmieci w okolicach dworca Szałamaje wykonane 11 maja (środa) ok. godz. 16:00. - Teren miał być posprzątany i ostatecznie po ponad roku na pierwszy rzut oka tak właśnie się stało. Wydaje mi się jednak, że zamiast dokładnego wyzbierania wszystkiego, co się tam znajdowało, większość odpadów (w tym butelki) po prostu zasypano piaskiem. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal…” - napisał, przesyłając zdjęcia wskazanego miejsca (poniżej), dodając jednocześnie, iż odpady przy budynku mieszkalnym wspomnianym w jego liście nadal się tam znajdują.

(red)

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.