10-05-22
Gm. Czersk. Spotkanie w CIT
GM. CZERSK. Dla kogo miejsce w gminnym żłobku?

Dziś (10.05) w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące gminnego żłobka. Prowadzącymi spotkanie był Wojciech Witkowski - koordynator projektu unijnego oraz Anna Pietrzak – p.o. dyrektora gminnego żłobka, która również odpowiadała na pytania uczestników.

Gmina Czersk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Utworzenie klubu dziecięcego i żłobka w Gminie Czersk szansą na zatrudnienie”. Celem tego projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia i powrotu na rynek pracy 100 osobom opiekującym się dziećmi do lat 3 poprzez stworzenie i zapewnienie bieżącego funkcjonowania 100 nowych miejsc opieki - w Klubie Dziecięcym w Krzyżu (10 miejsc) oraz w żłobku w Czersku (90 miejsc). Dlatego pierwszeństwo będzie miało dziecko rodzica, który zadeklaruje, że jest osobą niepracującą, ale chce do pracy powrócić, a dopiero w następnej kolejności oraz w miarę wolnych miejsc szansę na dostanie się do żłobka będą miały dzieci rodzica pracującego (wszystkie kryteria dotyczące naboru dostępne w regulaminie - link poniżej).

Rekrutacja trwa od 25.04.2022 r. do 20.05.2022 r. do godz. 15.00 na okres od 01.09.2022 r. do 30.06.2023 r. Dokumenty składa się osobiście w Urzędzie Miejskim w Czersku od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu.

Dokumenty do pobrania oraz regulamin dostępne są pod linkiem:
https://www.wizjalokalna.pl/b-nabor-do-zlobka-gminnego-w-czersku-dokumenty-b-art50731

W żłobku w Czersku przewidziane jest utworzenie 5 grup z podziałem wiekowym (od 20 tyg. życia do 3 lat). Planowane godziny pracy to 6.30 - 16.30, a zakładanym dniem rozpoczęcia pracy żłobka jest 01.09.2022 r. ale termin może ulec przesunięciu ze względu na prowadzone prace remontowo-adaptacyjne i zakup wyposażenia.

Lista uczestników zakwalifikowanych do projektu zostanie udostępniona najpóźniej 27.05.2022 r. w siedzibie Żłobka Gminnego i Urzędzie Miejskim w Czersku.

- W chwili obecnej złożono wnioski na około 50% dostępnych miejsc - informują czerscy urzędnicy.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.