15-06-21
Gm. Czersk. Inwestycja kosztowała 5,2 mln zł. Podziękowanie
Droga Łąg- Złe Mięso gotowa (FOTO)

Kierowcy poruszający się drogą Łąg-Złe Mięso w gminie Czersk z pewnością widzą dużą różnicę. Zakończyła się realizowana przez Powiat Chojnicki modernizacja 2,5 kilometrowego odcinka.

W ramach prac droga została poszerzona do sześciu metrów. Dodatkowo wzdłuż jezdni zbudowany został ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 2,5 m. Zgodnie z projektem powstała też kanalizacja deszczowa, a dla poprawy bezpieczeństwa jedno z przejść dla pieszych zostało wyniesione.

Roboty realizowała firma Amar z Lichnów za kwotę 5 197 651,58. Powiat chojnicki na realizacje zadania otrzymał 50-procentowe wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Monika Garstecka
Starostwo Powiatowe w ChojnicachPodziękowanie


„Połączenie chodnika z Łęga z nowo przebudowaną drogą
Powiat zdecydował się na połączenie chodnika przebudowywanej drogi powiatowej Lipki Górne - Złe Mięso z chodnikiem z Łęga. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, że ciąg pieszo - rowerowy nie będzie się nagle kończył, tak jak w przypadku ścieżki rowerowej przed torami kolejowymi w miejscowości Malachin. Cieszy to tym bardziej, że ten ok. 80 m fragment chodnika nie był uwzględniony w zakresie przebudowy drogi powiatowej.  Na szczęście znalazły się dodatkowe środki na realizację tego celu.
Bardzo dziękuję wszystkim inicjatorom tego przedsięwzięcia. Pozdrawiam.” - napisał nasz czytelnik.

(red)

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.