11-05-22
Gm. Czersk. Sygnał mieszkańca, sołtys apeluje do starosty
GM. CZERSK. Dziura, obluzowane deski, wystające
gwoździe – tak wygląda pokładu mostu w Wojtalu….


Stan mostu na drodze powiatowej w Wojtalu na rzece Wda jest fatalny. Nasz czytelnik wykonał wczoraj (10.05) zdjęcia oraz film pokładu mostu – widać obluzowane deski, z których wystają gwoździe, a miejscami ich brakuje….


- Zgłaszałem sprawę konieczności przeprowadzenia remontu do naszego sołectwa 9 miesięcy temu i niestety nic się nie dzieje. Uzyskałem informację, że sprawa trafiła we wrześniu 2021 roku do starosty i oczekiwana jest jego decyzja w tym względzie. Ile można czekać? - pyta mieszkaniec Wojtala.

Sołtys Sołectw Odry przyznaje, że otrzymał sygnał od mieszkańca, ale o złym stanie technicznym sam monituje od dłuższego czasu. Wystosował za pośrednictwem gminy Czersk wniosek do starostwa o pilną naprawę. Osobiście też pod koniec ubiegłego roku zgłaszał problem staroście na naradzie. Usłyszał wtedy od Marka Szczepańskiego, że pokład mostu zostanie wyremontowany, gdy będzie słaba zima i zostaną zaoszczędzone pieniądze. Sołtys informuje, że w poniedziałek do czerskiego ratusza przekazał aktualne zdjęcia obrazujące stan techniczny mostu zagrażający uczestnikom ruchu drogowego.
- Apeluję teraz publicznie do starosty chojnickiego, aby w końcu załatwił ten problem – mówi Zbigniew Wojtala, sołtys Sołectwa Odry.

(red)

Stan mostu – film i zdjęcia czytelnika (10.05):
 

Link do filmu: https://fb.watch/cX6KgcHqQG/Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.