03-02-26
Gm. Czersk. FOTO
GM.CZERSK. Pożar w zakładzie drzewnym w Polanie Łąkowej


Dziś (3.02) w miejscowości Polana Łąkowa ok. godz. 13.00 doszło do pożaru w zakładzie drzewnym. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki straży pożarnej. 

W działaniach biorą udział jednostki straży pożarnej z terenu gminy Czersk, powiatu chojnickiego  oraz kościerskiego i starogardzkiego, człuchowskiego, zadysponowano też strażaków z pow. bytowskiego - łącznie 27 zastępów, są też mniejsze wozy operacyjne. Strażacy po przybyciu na miejsce przystąpili do gaszenia ognia oraz zabezpieczenia terenu objętego pożarem, aby zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenianiu się.

Trwa (godz. 15.30) dogaszanie pożaru po ponad dwóch godzinach walki strażaków - prowadzone są działania w natarciu i obronie. 

Dzięki szybkiemu podjęciu działań oraz dużemu zaangażowaniu służb ratowniczych udało się skutecznie ograniczyć skalę zdarzenia. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejscu jest polcja i ZK Czersk, również pogotowie energetyczne.

(red)













Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.