11-05-22
Gm. Czersk. Rozbudowa remizy
GM. CZERSK. Radny, wiceprezes OSP:
Oczekiwaliśmy na rozbudowę obiektu prawie 10 lat


Maciej Deja, radny i zarazem wiceprezes OSP w Złym Mięsie cieszy się, że przetarg na rozbudowę miejscowej remizy został rozstrzygnięty (budowa garażu dla samochodu bojowego).

- Teraz czekamy na  podpisanie umowy i przystąpienie do prac budowlanych. Mam nadzieję że najgorsze minęło, oczekiwaliśmy na rozbudowę obiektu prawie 10 lat. Nie był to stracony okres w tym czasie wykonano bieżące remonty przy zaangażowaniu druhów OSP Złe Mięso, środków gminy Czersk, funduszu Sołeckiego i Budżetu Obywatelskiego. W imieniu własnym jak i jednostki deklarujemy że środki przeznaczone na rozbudowę nie zostały zmarnowane i poprawia stan bezpieczeństwa ppoż na terenie miejscowości, sołectwa i gminy. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do powstania projektu i planu rozbudowy remizy – mówi Maciej Deja.

Informacja z otwarcia ofert (BIP) – rozbudowa remizy – TUTAJ

Co ciekawe zadanie – budowę garażu– stan surowy otwarty (I etap) - ma wykonać Zakład Usług Komunalnych w Czersku (196 tys. zł). Prezes komunalnej spółki wyjaśnia, że jest już gotowa ekipa do realizacji tego typu inwestycji. Na razie firma ma przystępować do mniejszych zadań, ale być może z czasem starać się będzie o większe zlecenia.

(red)
fot. nadesłaneJuż wkrótce OSP w Złym Mięsie – po wybudowaniu garażu – będzie mogło zmienić pojazd na większy, taki, który posiada duży zbiornik wody. Na zdjęciu obecny samochód miejscowych druhów.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.