22-09-22
Gm. Czersk. Po ubiegłorocznym zebraniu w Rytlu
Sołtys przeprasza radnego


Fot. arch - Rytel, 23.09.21r.

W ubiegłym tygodniu została zawarta w sądzie ugoda pomiędzy Zbigniewem Krzoską a Łukaszem Formella.

Przypomnijmy, sołtys Zbigniew Krzoska (na zdjęciu przemawia) na ubiegłorocznym zebraniu wiejskim w Rytlu mówił o sytuacji z Gutowca – link do artykułu:https://wizjalokalna.pl/b-soltys-jestes-skonczony-to-juz-twoj-koniec-co-te-grozby-mialy-znaczyc-panie-radny-radny-to-ze-pan-slyszy-tak-jak-pan-mowi-to-nie-jest-niestety-moja-wina-na-zebraniu-pytanie-o-klike-rytelska-wideo-b-art45944.  

Na mocy zawartej ugody sołtys przeprosił za swoje słowa.

O odniesienie się do sprawy i komentarz do zawartej ugody poprosiliśmy sołtysa Zbigniewa Krzoskę i radnego Łukasza Formella.

- W odniesieniu do zawartej ugody mój komentarz do sprawy brzmi: nie chcę chodzić po sądach – informuje krótko Zbigniew Krzoska.


„Wspomniana ugoda sądowa, która jest równoważna prawomocnemu wyrokowi sądowemu w aspekcie wykonalności, jest skutkiem mojej dobrej woli wobec pozwanego Pana Zbigniewa Krzoska. Wszak nie da się jednostronnie zawrzeć ugody będąc pozwanym.
Zgodnie z treścią ugody, pozwany Pan Zbigniew Krzoska, uznał przed Sądem moje roszczenie, które wskazałem w pozwie, o naruszenie moich dóbr osobistych w dniu 23.09.2021 podczas zebrania w Rytlu. Jednocześnie zobowiązał się do przeprosin na łamach Waszego portalu, co uczynił.
Mając na uwadze trudne finansowo dla każdego z nas czasy, wyraziłem zgodę na ugodę sądową i odstąpiłem od roszczeń finansowych na rzecz wskazanej przeze mnie w pozwie instytucji. W ten sposób pozwany Pan Zbigniew Krzoska nie będzie narażony na dalsze wydatki.
Proces sądowy był dla mnie ostatecznością, gdyż uważam, że sądy powinny zajmować się innymi sprawami, jednak ze względu na brak odpowiedzi na moje wezwania do przeprosin ze strony pozwanego Pana Zbigniewa Krzoska, byłem zmuszony wystąpić na drogę sądową.
Biorąc pod uwagę powyższe, temat jest dla mnie skończony.
Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych śmiałków, którzy chcieliby dopuścić się próby pozbawienia mnie zaufania społecznego poprzez przestępstwo zniesławienia. Nie było i nie będzie mojej zgody na takie zachowanie.
Nie będzie również mojej zgody na przestępstwo znieważenia, którego ofiarą padłem ostatnio w Rytlu. Nie będą miały tutaj znaczenia ani seniorski wiek znieważającego mnie publicznie w obecności policji, ani nawet jego zasługi dla Gminy Czersk.”
- odpowiada Łukasz Formella, poproszony o komentarz do ugody.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.