7-04-21
Gm. Czersk. Po interwencji będzie możliwość pozytywnego rozpatrzenia jednego wniosku
Stypendium dla sportowców

Pod koniec 2020 roku, na początku listopada, jedna z naszych czytelniczek skontaktowała się z urzędnikiem czerskiego ratusza w celu wystąpienia z wnioskiem o wypłatę stypendiów sportowych dla jej dwóch synów, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w boksie (pozycje medalowe).

Kobieta miała usłyszeć od urzędniczki zajmującej się stypendiami, że młodzi sportowcy nie mogą otrzymać wsparcia finansowego ze strony gminy Czersk ponieważ stosowna uchwała obowiązuje do któregoś dnia listopada 2020 roku i jest już po terminie, a od 2021 roku będzie nowa uchwała. Nasza rozmówczyni zaznacza, że zgłosiła się do urzędniczki w terminie 30 dni od uzyskania wyników sportowych jej synów.

W związku z tym prosiliśmy władze Czerska o odniesienie się do przedstawionej wyżej informacji i w zaistniałej sytuacji poinformowanie o możliwości pozytywnego załatwienia sprawy przez samorząd względem młodych sportowców z gm. Czersk.

- Informuję, że po ponownej analizie wniosków o przyznanie stypendium sportowego, po jego uzupełnieniu przez wnioskodawcę będzie możliwość pozytywnego rozpatrzenia jednego z dwóch złożonych wniosków – wyjaśnia wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

Czytelniczka cieszy się, że po podjęciu interwencji przez portal chociaż w jednym przypadku uda się uzyskać pozytywne załatwienie wniosku (pomimo upływu 30 dni od uzyskania wyników sportowych, kobieta postanowiła jednak złożyć wnioski na początku bieżącego roku).

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.