22-02-21
Gm. Czersk. Policja apeluje
GM. CZERSK. Tymczasowy areszt za stosowanie przemocy wobec matki. Dozór i zakaz dla innego sprawcy

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali mężczyznę, który stosował przemoc domową. Sprawca wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się psychicznie nad swoją 87-letnią matką. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił przedstawić mieszkańcowi gminy Czersk zarzuty dotyczące znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec podejrzanego dwumiesięczny areszt, a wobec kolejnego sprawcy przemocy dozór z jednoczesnym zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną.


W minionym tygodniu do czerskich policjantów dotarły informacje o tym, że w jednym z mieszkań na terenie gm. Czersk często dochodzi do awantur domowych podczas których syn będąc pod wpływem alkoholu znęca się psychicznie nad swoją 87-letnią matką. Ponadto prawie w tym samym czasie dyżurny pod tym samym adresem odebrał zgłoszenie dotyczące właśnie wskazywanej sytuacji. Na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci, którzy ustalili, że sprawca kolejny raz wszczął awanturę, podczas której poniżał, ubliżał słowami wulgarnymi oraz zastraszał starszą kobietę. W trakcie rozpytania dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie tylko znęcał się od dłuższego czasu nad matką, ale również groził pozbawieniem życia swojej siostrze. Dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie dotyczące tych przestępstw oraz sporządzili niebieską kartę. Mundurowi zatrzymali tego mężczyznę  i doprowadzili do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy przez śledczych pozwolił zatrzymanemu mężczyźnie przedstawić zarzuty dotyczące znęcania się nad matką oraz kierowania gróźb karalnych wobec siostry.

Śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, który w sobotę na posiedzeniu przychylił się do tego wniosku. Mężczyzna po rozprawie trafił za kraty więzienia, gdzie będzie czekał na wyrok. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobną sprawą czerscy policjanci zajmowali się również na początku tego samego tygodnia, gdzie sprawca przemocy został objęty dozorem z jednoczesnym zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Pamiętajmy też, że każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt dzielnicowemu lub pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.