4-11-21
Gm. Czersk. Młodzi uczestnicy poznali metody projektowania i sterowania Photonem
GM. CZERSK. Warsztaty (grupa 1) `Programowanie – Ekologia na co dzień – segregacja odpadów`
W czwartkowe popołudnie (tj. 28.10.2021 r.) w Rytlu odbyły się warsztaty „Programowanie – Ekologia na co dzień”- segregacja odpadów. „Projekt realizowany w ramach programu Pracownie Orange” sfinansowany ze środków Fundacji Orange.
Warsztaty poprowadziła lider Pracowni Orange Małgorzata Kowalewska-Remisz. Podczas zajęć młodzi uczestnicy poznali metody projektowania i sterowania Photonem – robotem edukacyjnym. Dzieci wykształciły proekologiczną postawę związaną z ochroną środowiska. Utrwaliły wiedzę co to są odpady, dlaczego należy je segregować, w jaki sposób segreguje się odpady i do jakiego koloru pojemnika należy śmieć wyrzucić oraz jak można je ponownie wykorzystać.
W trakcie warsztatów dzieci znalazły list, który został napisany przez Ziemię z prośbą o pomoc w naprawie i ochronie środowiska. Uczestnicy ochoczo zabrali się do oczyszczania Ziemi i segregacji odpadów pozostawionych przez ludzi, które można często spotkać na plażach, ulicach, w rzekach, jeziorach, morzach i oceanach. Oczywiście przy segregacji odpadów pomagały wesołe i szybkie Photony, które informowały światłem na swoich czółkach i oczkach jaki kolor śmietnika wybrać do odpadu. Dzieci sterowały robotami, wybierały odpowiedni kolor czółek, projektowały trasę, żeby dojechać do wyznaczonego koloru pojemnika i wrzucić prawidłowo śmieci np. do zielonego szklane przedmioty jak słoiki czy butelki.
W trakcie warsztatów były przygotowane niespodzianki – zgaduj zgadule w formie labiryntów, rebusów obrazkowych – znajdź różnicę, czy kolorowanki związane z segregacją odpadów.
Największą atrakcją czwartkowego spotkania były Photony – roboty edukacyjne, które przyniosły dzieciom wiele radości i zabawy oraz pomogły wykształcić proekologiczną postawę w dbaniu o naszą planetę Ziemię poprzez segregację odpadów.
Na koniec warsztatów dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobny upominek ufundowany przez GCK w Czersku.
Dziękujemy Pracowni Orange oraz Fundacji Orange za sfinansowanie projektu dzięki czemu mogliśmy wspólnie z robotami bawić się oraz rozwijać wiedzę i umiejętności.
Mat. GCK Biblioteka Publiczna w Czersku
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.