24-03-21
Gm. Czersk. WIDEO
GM. CZERSK. Wieża widokowa w Leśnictwie Młynki

Wieża widokowa umiejscowiona jest przy drodze krajowej nr 22 i skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do siedziby Nadleśnictwa Rytel.

Platforma widokowa znajduje się na wysokości ok. 135 m n.p.m. Z wieży widokowej można zaobserwować ogrom zniszczeń wyrządzonych przez nawałnicę z 11 sierpnia 2017 r. Naprzeciwko punktu widokowego, po drugiej stronie drogi krajowej, leśnicy pozostawili obszar ok. 1 ha z nieuprzątniętym drzewostanem, dzięki czemu możliwe będzie obserwowanie w niewielkiej skali w jaki sposób przebiega naturalne odradzanie lasu po wystąpieniu szkód od niszczącej siły wiatru. Przy obiekcie zlokalizowane jest miejsce postoju pojazdów oraz tablice edukacyjne informujące o skutkach klęski 100-lecia, jak i również przywróceniu lasu na tym terenie.

Konrad Szpak
Nadleśnictwo Rytel

ZOBACZ FILM:Link do filmu: https://fb.watch/4qO5-E5HWX/

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.