29-09-21
Gm. Czersk. Drogi, odbiór odpadów, uwagi do policji, podział środków
Zebranie wiejskie – Sołectwo Złotowo

Na zebranie wiejskie Sołectwa Złotowo, które odbyło się 27 września w czerskiej remizie OSP, przybyło sporo mieszkańców. Najpierw ludzie wysłuchali sprawozdania sołtysa Zenona Konefki, następnie podzielili środki w ramach funduszu sołeckiego oraz zaproponowali zadania do funduszu drogowego. Mieli też uwagi m.in. co do stanu dróg, ich spostrzeżenia notowała obecna na spotkaniu wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.

Zgłaszano na przykład, że konieczny jest ze względów bezpieczeństwa chodnik na ul. Klaskawskiej. Wkrótce z powodu wybudowania asfaltowej drogi do Klaskawy zwiększy się bowiem ruch pojazdów.

Sygnalizowano również uszkodzenia na drodze do Łukowa. Nowa nawierzchnia już jest podnoszona przez korzenie drzew – odbędzie się przegląd traktu i przycinka korzeni za pomocą specjalnego urządzenia.

Zgłoszenia mieszkańców w sprawie poprawy bezpieczeństwa odebrał z kolei obecny na zebraniu przedstawiciel policji. Funkcjonariusz zapisał, że na drodze w kierunku Łukowa zniknął znak ograniczenia prędkości (do 60km/h), a pojazdy teraz jeżdżą tam nawet więcej niż 90km/h. Natomiast na ul. Podgórnej, w rejonie przejazdu kolejowego – na wzniesieniu, odbywa się specyficzny, niebezpieczny proceder – dzieci huśtają się nad… torami.

Na spotkaniu poruszono temat odbioru od mieszkańców szkła i papieru. Ludzie stwierdzili, że wywóz obywa się nawet co trzy miesiące, co nie jest dobrym rozwiązaniem (powinien być częściej), bo przecież trzeba segregować tego rodzaju odpady na bieżąco, a nie ma gdzie ich magazynować. Jeden z rolników zapytał też o odbiór folii rolniczej – w tym przypadku, po otrzymaniu dofinansowania, gmina ma zorganizować stosowną zbiórkę.

Wydatki w ramach funduszu sołeckiego na 2022 rok:
- urządzenia siłowni w Łukowie - 6000 zł
- zakup i montaż tablicy ogłoszeń - Wybudowanie pod Łubnę - 2500 zł
- remonty dróg w sołectwie - kruszywo - 15 000 zł
- modernizacja dróg – Wybudowanie pod Łubnę oraz ul. Gajowa (płyty yomb) - 17000 zł
- przepusty - 3500 zł
- projektowanie oświetlenia - Wybudowanie pod Tucholę  - 8000 zł
- imprezy kulturalne - 2252 zł

Fundusz drogowy 6307 zł: 
– utwardzenie ul. Gajowej płytami yomb – kolejny odcinek

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.