20-06-22
Czersk. Będzie m.in. konkurs na imię dla żółwia
GM. CZERSK. Żółw znaleziony
na drodze został przekazany do GCK w Czersku


Pan Andrzej przekazał dziś (20.06) Gminnemu Centrum Kultury w Czersku żółwia, którego 6 czerwca znalazł na drodze w Ustroniu k/Czerska.

Temat podejmowaliśmy TUTAJ. Nikt z właścicieli nie zgłosił się do zgubę, choć pan Andrzej przyznaje, że miał sporo telefonów, nawet z propozycją sprzedaży.

Dyrektor GCK mówi, że o żółwiu dowiedziała się z portalu Wizjalokalna.pl. Gminne Centrum Kultury w Czersku chce zadbać o żółwia.

- Żółw prawdopodobnie został porzucony, bo pomimo poszukiwań, nikt się po niego nie zgłosił. Dlatego też, postanowiliśmy zadbać o jego byt. Wkrótce zamieszka w akwarium o wymiarach 200 cm długości i ok 60cm szerokości. Mamy nadzieje, że będzie cieszył wszystkich nas odwiedzających swoją obecnością. Niedługo można spodziewać się również konkursu plastycznego oraz konkursu na imię dla naszego nowego podopiecznego. Przy okazji dziękujemy osobie która go znalazła, że nie była obojętna na los zwierzaka - mówią pracownicy GCK w Czersku.

(red)


Pan Andrzej przekazał dziś (20.06) Gminnemu Centrum Kultury w Czersku żółwia, którego znalazł na drodze.


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.