12-08-21
Gm. Karsin. Pies i strefa
GM. KARSIN. Pytania czytelnika

Czytelnik porusza dwie sprawy - poniżej. Prośba o odniesienie się do przesłanych treści została wysłana do UG w Karsinie w piątek.

„Co najmniej od niedzieli po ulicy Kolejowej w Karsinie błąka się bezdomny pies. Sprawa została zgłoszona do urzędu, jednak do chwili obecnej nie została podjęta interwencja. Dlaczego Gmina Karsin nie realizuje zadań własnych w postaci opieki nad zwierzętami. W załączeniu zdjęcia psa z wczoraj.
W ostatnią środę Gmina (Wójt) zorganizował "strefę kibica" z okazji startu Patryka Dobka na olimpiadzie w Tokio.
Dlaczego nie zostały zachowane wymagane obostrzenia sanitarne ze względu na COWID - 19. Osoby były bez maseczek ochronnych, nie zachowano odstępów pomiędzy uczestnikami oraz liczba osób znacznie przekroczyła dopuszczalny poziom uczestników. Nastąpiło jawne złamanie art. 160 kk. Proszę o zajecie stanowiska w tej sprawie przez Wójta Romana Brunke
W tym miejscu warto przypomnieć październik 2020 r., gdzie również w Domu Kultury w Osowie hucznie obchodzono Dzień Nauczyciela, a potem rozpętała się II fala koronawirusa na terenie Gminy Karsin, zwłaszcza w gronie nauczycielskim. (Zdjęcia z tej imprezy zniknęły dwa dni po opublikowaniu).”
- napisał w piątek czytelnik, zdjęcie poniżej.

„Ad.1.
Do Urzędu Gminy w Karsinie nie wpłynęło żadne oficjalne zgłoszenie dot. błąkającego się psa po ul. Kolejowej w Karinie, niemniej po otrzymaniu takiej informacji za pośrednictwem portalu Wizjalokalna.pl przeprowadzono interwencję w efekcie której ustalono że pies nie jest bezdomny, wabi się „Bigos” i już szczęśliwie trafił do swego właściciela. Można rzec - narobił niezłego bigosu.
W przyszłości prosimy mieszkańców ul. Kolejowej o zgłaszanie takich zdarzeń w pierwszej kolejności do Urzędu Gminy w Karsinie.
Ad.2.
Uprzejmie wyjaśniam, że cyt. „Gmina (Wójt)” nie była organizatorem strefy kibica w Osowie.
Wójt Roman Brunke przebywa obecnie na urlopie wypoczynkowym od 2 do 13 sierpnia br. w związku z tym informuję, iż wszelkie kwestie i zadane pytania związane z przestrzeganiem obostrzeń lub łamaniem przepisów należą do wyłącznej właściwości powołanych do tego celu organów i instytucji.”
- poinformował wczoraj Tomasz Urbański, sekretarz gminy Karsin.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.