10-01-22
Gm. Czersk. Dlaczego? Odpowiedź poniżej
Gmina Czersk sprzedaje cztery maszty internetowe

Cztery maszty internetowe zlokalizowane w Czersku (na zdjęciu – umiejscowiony na dachu SP nr 2 - wys. 24m) oraz miejscowościach - Kamionka, Kurcze i Mosna - mają być sprzedane. W tej sprawie ogłoszono przetarg.

Jaki jest powód sprzedaży masztów internetowych wskazanych w zarządzeniu burmistrza 807/21? Jaki był koszt ich zakupu i montażu? - pytamy.

- Maszty kratownicowe wskazane w zarządzeniu Burmistrza Czerska Nr 807/21 były przedmiotem dzierżawy, która zakończyła się w listopadzie 2021 r.. Ponadto z tytułu posadowienia jednego z masztów na terenie prywatnym, gmina ponosiła koszty czynszu dzierżawnego. Gmina Czersk nie jest podmiotem świadczącym usługi dostępu do internetu. Ze względów ekonomicznych zasadnym okazało się przeznaczenie wspomnianych masztów do sprzedaży. Maszty zakupione zostały w 2015 roku za cenę 35.547 zł – brzmi odpowiedź z czerskiego ratusza.

Ogłoszenie o sprzedaży masztów - tutaj

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.