28-02-20
Czersk. Co ma powstać na parceli?
Gminna działka przy Alei 1000–lecia w Czersku
została sprzedana

Wczoraj (27.02) odbył się przetarg na sprzedaż działki przy ul. Alei 1000-lecia w Czersku – działki o pow. 4672 m2, zakupionej przez samorząd w 2017 roku od miejscowej parafii za 450 tys. zł.Przypomnijmy, na parceli miał pierwotnie powstać parking, później wspominano, że może tam zostać wybudowany żłobek. Ostatecznie burmistrz Przemysław Biesek – Talewski zdecydował, że działka pójdzie pod młotek. W grudniu 2019 roku protestowała przeciw decyzji włodarza jedna z mieszkanek Czerska (zobacz).

Gmina otrzyma za grunt 475 tys. zł
Wczoraj działka została sprzedana. W ustnym przetargu wzięły udział trzy osoby. Cena wywoławcza działki wyniosła 470 tys. zł, a sprzedano ją za 475 tys. zł. Parcelę kupił jeden z lokalnych przedsiębiorców, który planuje przeznaczyć ją na cele prywatne, budowę domu.

- Pieniądze ze sprzedaży tej działki pozwolą wykonać założone w budżecie Gminy Czersk na 2020 rok dochody ze sprzedaży nieruchomości (900 tys. zł) - wyjaśnia burmistrz.

Informacja o przeprowadzonym przetargu jest umieszczona na tablicy ogłoszeń w czerskim magistracie.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.