6-12-18
Gm. Czersk. Tydzień Pracowni Orange w Ośrodku Kultury w Rytlu
Gra terenowa pt.: „Na tropie krwawego karczmarza”

30 listopada 2018 roku, w ramach tygodnia Pracowni Orange w Ośrodku Kultury w Rytlu odbyła się gra terenowa pt.: „Na tropie krwawego karczmarza”.

Grę przygotowała grupa teatralna pn.: „Siła w nas” z opiekunem p. Joanną Czerniejewską. Jak zrobić taką grę, młodzież nauczyła się dzięki Fundacji Orange podczas sierpniowych warsztatów z p. Anną Wuls z Fundacji „5Medium”. Wtedy też powstała pierwsza gra terenowa, którą teraz aktorzy rozbudowali, zmienili fabułę, wprowadzili nowe punkty kontrolne, dodali nowe zadania m.in. z kłódkami kierunkowymi i szyfrowymi.

Celem gry było poznanie przez uczestników lokalnej legendy o „Tuchowej karczmie”, podanie niby okrutne, lecz mające tzw. drugie dno, niejednoznaczne, budzące etyczne rozterki. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością pracy w zespole, spostrzegawczością, sprytem, jak również zdolnością łączenia faktów.

Zadaniem graczy było odnalezienie zaginionego giermka i uratowanie go przed strasznym losem. Uczestnicy poruszali się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi na terenie Rytla, pomagała im w tym aplikacja Actionbound, jak i aktorzy przebrani za mieszkańców osady. Uczestnicy musieli wykonywać różne zadania, rozwiązywać zagadki i łamać szyfry.

Zadania na trasie przysporzyły zawodnikom niezapomnianych wrażeń. Wystartowało pięć ekip. Wszystkie drużyny w komplecie stawiły się na mecie, uśmiechnięte i zadowolone. Na wszystkich czekała gorąca herbata.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców:

I miejsce: Nikodem Mundry, Julian Narloch, Mikołaj Turzyński, Jakub Noga, Radek Krenski

II miejsce: Patryk Krenski, Bartosz Łobocki, Oskar Słodowicz, Dominik Narloch, Igor Cwiklinski

III miejsce: Roma Czułowska, Dawid Czułowski, Anna Leszczyńska

Najlepsza drużyna pokonała trasę w czasie 1 godziny 7 minut 3 sekund.

Na szczególne uznanie i wymienienie z imienia i nazwiska zasługuje grupa młodzieży, która przygotowała grę: Anna Łangowska, Patrycja Knitter, Julia Leszczyńska, Julia Lica, Filip Brzezinski, Katarzyna Fifielska, Anna Ossowska, Dorota Brzezinska, Wikroria Sledz, Michalina Gierszewska, Zuzanna Peplinska.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział i gratulujemy wytrwałości.

OK Rytel

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.