5-12-18
Czersk. LO Czersk
Grudniowe spotkanie w „Licku”

W sobotę  (1 grudnia) odbyły się kolejnie zajęcia w „Licku”. Tym razem dzieci spotkały się ze szkolnym doradcą zawodowym, panią Małgorzatą Szulc. Młodzi uczestnicy rozpoczęli swoją „Podróż do świata zawodów”.

Układając puzzle, w zabawny sposób poznali specyfikę pracy 7 zawodów (żołnierza, lekarza, mechanika, nauczyciela, kucharza, marynarza i muzyka). Za pomocą stworzonej mapy z zagadkami zawodoznawczymi odkryli najpopularniejsze zawody. W ostatniej części spotkania, dzieci wzięły udział w grze kalambury, za pomocą gestów przedstawiały wylosowane przez siebie zawody. Spotkanie miało na wesoło pomóc w uświadomieniu im kompetencji przydatnych podczas wykonywania danego zawodu.

Odbyły się również zajęcia, na których dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością. Z kolorowej kredy, soli, słoiczków po jogurcie i tasiemki wyczarowały piękne świeczniki, które mogą teraz zdobić parapety, biurka czy stoliki. Uczestnicy zajęć zachwycili prowadzącą, panią Małgosię Skwirowską, swoją fantazją, pomysłowością oraz poczuciem humoru. Sobotnie przedpołudnie było energetyczne, kolorowe i wesołe.

Dziękujemy uczennicom z klas psychologiczno-pedagogicznych i pewnemu „żołnierzowi” za poświęcenie wolnego czasu na pracę na rzecz naszej szkoły i drugiego człowieka :)

LO Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.