12-07-19
Czersk – Karsin. Członkami zespołu są m.in. dzieci i młodzież z terenu miasta Czersk
Grupa PARADISE na Międzynarodowym
Festiwalu Tańca w Hiszpanii


Grupa PARADISE wzięła udział w bardzo prestiżowej imprezie tanecznej jaką był Międzynarodowy Festiwal Tańca „La Costa Musical” w Hiszpanii. To wspaniałe przedsięwzięcie taneczne odbyło się w terminie 21.06 / 03.07.2019r.

W festiwalu wzięło udział 48 tancerzy grupy Paradise, którzy rywalizowali w kategorii tanecznej formacje dance show w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy. Członkami zespołu są dzieci i młodzież z terenu miasta Czersk i gminy Karsin.


Jury Top Art Festiwal składało się głównie z tancerzy i choreografów jednej z najlepszych szkół w Barcelonie BCH Barcelona City Balet w składzie:
Daniel Sense, Elisabeth Perez, Georginia Rigola, Carlos Bonilla, Paweł Krawczonek.

Jury Międzynarodowego Festiwalu Tańca „La Costa Musical Festiwal” w Hiszpanii postanowiło przyznać zespołowi PARADISE:

I miejsce za choreografię dance show„Chopin”
I miejsce za choreografię dance show „Burleska”

oraz nagrodę pieniężną dla zespołu w wysokości 500 euro i wyróżnienie dla choreograf zespołu Pani IWONY LASKA za najlepsze show taneczne całego festiwalu Top Art Festval.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników i z pewnością będzie to dla nas motywacją do dalszej bardzo ciężkiej pracy w następnym sezonie tanecznym.

W ramach festiwalu Top Art Festival mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach z tańca współczesnego i hip hop z meksykaninem, tancerzem ze Szkoły Baletowej w Barcelonie - Ricardo Bravo. Top Art. Festiwal zakończył się wspólnymi warsztatami Flamenco ze świetnym i bardzo doświadczonym tancerzem Jose Loeon.

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki którym udało nam wziąć udział w festiwalu:
Urząd Miasta w Czersku, Urząd Gminy w Karsinie, Nadleśnictwo Czersk, Nadleśnictwo Kościerzyna, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie, Jan Wardyn firma DREWAR, Andrzej Knitter firma MAKNITT-TUR, firma STEICO Czarna Woda.

- Zdobyte laury były dla nas szczególnym wyróżnieniem, które jest efektem
bardzo ciężkiej pracy. Każdy zespół przyjeżdżając na taki festiwal jest bardzo dobrze przygotowany i liczy na dobry wynik, bo wie ile pracy w to włożył żeby stworzyć perfekcyjną choreografię taneczną. Wiedzieliśmy że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i mamy wyjątkowe choreografię i mieliśmy nadzieję, że jury festiwalu to dostrzeże. I tak też się stało. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Wyróżnienie jakie otrzymałam od jury festiwalu było dla mnie wielkim zaskoczenie i niewątpliwie miłą niespodzianką. W mojej 18 letniej pracy wielokrotnie otrzymywałam różnego rodzaju wyróżnienia ale na konkursach i turniejach w kraju. Nie otrzymałam jeszcze takiego wyróżnienia na imprezie o randze międzynarodowej. Moje choreografię uznano za najlepsze show całego festiwalu. Czuję się bardzo wyróżniona i doceniona
- mówi Iwona Laska.

Grupa PARADISE

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.