20-08-18
Powiat chojnicki. 25 sierpnia o godzinie 18:00
I Międzynarodowy Festiwal „Blues w Sworach”

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Swornegacie „Swory”, GOK w Chojnicach, WDK w Swornegaciach, oraz organizatorzy Z. Chrapkowski, M. Stodulski i Z. Jędrzejczyk, mają zaszczyt zaprosić na pierwszy międzynarodowy festiwal bluesowy w Swornegaciach.


Na pierwszej jego odsłonie staramy się pokazać diametralnie różne rodzaje i gatunki bluesa. Od formy akustycznej i balladowej Tomasza Szweda, przez stylowe, trącące klimatem lat 40-tych i 50-tych swingujące bluesy Blues Junkers, klasyczne, kojarzące się często z Chicago standardy Blues Time, do mocnego, energetycznego gitarowego grania w stylu Stevie Ray Vaugan’a, w wykonaniu Taylora Moore i jego zespołu.

Zakładamy, że każdy z wykonawców zagra blisko godzinny koncert, a ponieważ spodziewane są oczywiście bisy, czas trwania festiwalu wyniesie prawdopodobnie około 5 godzin. Mamy również nadzieję, że jak na dobry festiwal bluesowy przystało, po występach zawiąże się jam session, czyli wspólne, spontaniczne, improwizowane granie muzyków z różnych zespołów.

Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i przygoda z bluesem będzie przednia. Na terenach festiwalowych, czyli w okolicy Amfiteatru i plaży, będzie można zjeść smaczną, ciepłą strawę oraz zaopatrzyć się w napoje chłodzące. Przedsięwzięcie współfinansowane jest z budżetu Gminy Chojnice. Sponsorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury Chojnice, Zakład Produkcyjny „Damet”, Zakłady Mięsne „Skiba” S.A., Firma „Urbaniak Inwestycje”, „Relaks” Sleep Comfort materace, Firma Szmagliński Wiosła, a patronami medialnymi ogólnopolski magazyn bluesowy „Twój Blues” i Rodzina Bluesowa Magdalenka.

Całość poprowadzi redaktor radiowy, dziennikarz kwartalnika „Twój Blues”, muzyk i fotograf, Zbyszek Jędrzejczyk. Serdecznie zapraszamy tych, którzy już bluesa pokochali, ale również tych, którzy mają to dopiero przed sobą… Wstęp wolny. Do zobaczenia w sobotę 25 sierpnia o godzinie 18:00.

GOK

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.