16-07-20
Powiat chojnicki.  „II Bitwa o Wozy” - Brusy w czołówce!
„II Bitwa o Wozy”.  Wysoka frekwencja
w wyborach -  średni samochód
ratowniczo-gaśniczy trafi do Brus

Miasto i Gmina Brusy są jedną z 49 gmin w Polsce, które dzięki dużej mobilizacji mieszkańców podczas wyborów prezydenckich, zostaną nagrodzeni kasą na średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP. Frekwencja w samorządzie wyniosła 71,92 proc


Na zakup nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego jednostka otrzyma około 800 tys. zł. Finansuje ją Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.   |  fot. MSWiA

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych, trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją, w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał do 31 grudnia 1998 r.). W gronie, na czwartej pozycji w rankingu, uplasowały się Miasto i Gmina Brusy, w których to 12 lipca, w drugiej turze wyborów prezydenckich, do urn poszło blisko 72 proc. mieszkańców.

W samorządzie największe poparcie zdobył Andrzej Duda, tj. 66, 18 proc. głosów. Kontrkandydat prezydenta elekta, Rafał Trzaskowski, uzyskał 33,82 proc. poparcie.
- Cieszymy się bardzo, że kolejny nowy samochód będzie w Gminie Brusy. Generalnie w tym roku mamy już zamówiony samochód do OSP w Leśnie. Przetarg jest rozstrzygnięty i podpisaliśmy umowę na zabudowę pojazdu. Pod koniec listopada ten nowy samochód powinien być już u nas. A gdzie trafi drugi, ten wygrany? To pozostaje w gestii zarówno burmistrza jak i komendanta powiatowego - mówi Janusz Szmaglik, komendant OSP w Brusach.

W Gminie Brusy jest 14 jednostek OSP. Przypada na nie 17 pojazdów. Ich wiek i stan są bardzo zróżnicowane. Najstarszy samochód, służący jednostce w Męcikale, wyprodukowano w 1971 roku, ale jak zapewnia komendant jest ciągle w bardzo dobrym stanie technicznym. Ochotnicza Straż Pożarna w Brusach dysponuje pięcioma wozami strażackimi.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.