16-01-19
Powiat chojnicki. Ranking
II LO i Technikum nr 1 najlepsze z chojnickich szkół

Poznaliśmy wyniki kolejnego rankingu Liceów i Techników stworzonego po raz 21 przez Perspektywy. Z chojnickich szkół po raz kolejny najlepsze okazały się II LO oraz Technikum nr 1 z ZSP nr 1.

II LO z Chojnic zajęło w rankingu liceów 16 miejsce w województwie pomorskim i 278 w całej Polsce. Na 34 miejscu w województwie sklasyfikowano Katolickie LO (555 miejsce w rankingu ogólnopolskim), a na 45 w województwie i 813 w Polsce jest LO im. Filomatów. II LO może pochwalić się – jako jedyne z chojnickich liceów – otrzymanym tytułem „Srebrnej szkoły 2019" za zajęcie miejsca od 201 do 500. KLO i LO im. Filomatów otrzymały tytuły „Brązowej szkoły” przyznawane za miejsce w rankingu od 500 do 1000.

Najlepszy ogólniak w kraju to XIV LO im. St. Staszica w Gdyni, a najlepszy ogólniak w województwie pomorskim to  III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni. W kategorii techników najlepsze w Chojnicach okazało się Technikum nr 1 w ZSP nr 1 przy ul. Kościerskiej. Szkoła ta zajęła 19 miejsce w województwie pomorskim i 376 w całym kraju. Technikum nr 1 z ZSP nr 1 im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” jako jedyna szkoła techniczna w powiecie chojnickim została sklasyfikowana pośród 500 publikowanych w rankingu techników i po raz kolejny otrzymała tytuł „Brązowej szkoły 2019”, przyznawany za miejsce w rankingu od 301 do 500.

Chojnickie Technikum nr 1 z ZSP nr 1 po raz piąty z rzędu uzyskało tytuł „Brązowej szkoły”, co dla całej załogi, cytując organizatorów rankingu, jest dowodem jakości świadczącym „o dobrej atmosferze w szkole tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania”.

- Tegoroczny sukces zawdzięczamy, przede wszystkim, wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycieli oraz osiągnięciom absolwentów rocznika 2018, którzy w minionym roku reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskich olimpiadach takich jak: Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, Euroelektra, Olimpiada Wiedzy Technicznej oraz Olimpiada Informatyczna.

- Cieszą również wyniki egzaminów maturalnych w 2018 roku oraz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, które pozwoliły na uplasowanie się naszej szkoły na 19. miejscu w województwie pomorskim. Uważam również, że 376. miejsce naszej szkoły w kraju, na ok. 1700 techników, to niewątpliwe wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że w dalszym ciągu, niezmiennie od 2014 roku, możemy cieszyć się takim symbolem jakości jakim jest tarcza „Brązowej Szkoły 2019”. Jestem przekonany, że wspólnie dołożymy wszelkich starań, aby taka tendencja utrzymywała się w kolejnych latach – mówi dyrektor ZSP nr 1 Adam Krause.

Warto dodać, że najlepsze technikum w województwie pomorskim wg rankingu to Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku (30 w kraju), a świetne, bo drugie miejsce w województwie zajęło Technikum Informatyczne w ZS Agrobiznesu w Człuchowie (44 w kraju). W rankingu wojewódzkim znalazło się też Technikum nr 2 z Chojnic (27 miejsce) oraz Szkoła Techniczna BZDZ (32 miejsce). W rankingu ogólnopolskim nie zakwalifikowały się one do pierwszej 500.

(olo)

Liceum Ogólnokształcące w Czersku zajęło w rankingu ogólnopolskim 988 miejsce.

O rankingu więcej przeczytasz tutaj: http://licea.perspektywy.pl/2019/metodologie


Zobacz rankingi - TUTAJ

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.