5-01-21
Czersk. Wyniki
II miejsce na półmetku - historyczny
sukces piłkarzy ręcznych MKS Handball


W grudniu minionego roku nasi szczypiorniści zakończyli pierwszą rundę rozgrywek sezonu 2020/2021. Rundę, co warto podkreślić, niezwykle udaną. Kiedy po pierwszej kolejce powiedziałem, że będziemy się bić o pierwszą trójkę, z niedowierzaniem patrzyli na mnie nie tylko zawodnicy, ale też i trenerzy zespołu – Paweł Jakubowski i Piotr Fryca. Jak się okazuje, moje przewidywania sprawdziły się w 100%.

Drugie miejsce w II-ligowej tabeli to bez wątpienia największy, jak do tej pory, sukces czerskiej drużyny seniorów w historii jej występów na ligowych parkietach. W rozegranych 9 spotkaniach odnieśliśmy 6 zwycięstw, a 3 spotkania przegraliśmy (w tym 1 mecz po rzutach karnych). Zdobyliśmy łącznie 19 punktów, rzucając 304, a tracąc 268 bramek.

Wyniki jakie uzyskaliśmy:
MKS Handball Czersk - KS AZS UKW Bydgoszcz 48:31 (25:12)
KPR Blejkan Gryfino - MKS Handball Czersk 36:25 (16:9)
MKS Handball Czersk – MKS Sambor Latocha – Agropom Tczew 28:28 (14:16) k. 2:4
MKS Handball Czersk – SMS ZPRP II Kwidzyn 30:22 (15:10)
MKS Handball Czersk – MKS Brodnica 29:38 (18:19)
UKS Jedynka Kodo Morąg - MKS Handball Czersk 29:37 (10:21)
MKS Handball Czersk – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:29 (18:9)
AZS UMK Toruń - MKS Handball Czersk 31:43 (12:20)
MKS Handball Czersk – ITS Jeziorak Iława 27:24 (17:13)

W załączeniu przedstawiam Państwu zdjęcie aktualnej tabeli rozgrywek oraz kilka statystyk.
Nasze osiągnięcia mogły być jeszcze lepsze. Zdecydowanie szkoda meczu z Tczewem, w którym mieliśmy piłkę na zwycięstwo, lecz niestety nasz zawodnik w stuprocentowej sytuacji chybił. Wynik na pewno nie odzwierciedla również meczu z Brodnicą. Przez 50 minut „biliśmy się” w nim jak równy z równym. Dopiero w końcówce nasza gra się „posypała”, a brodniczanie bezlitośnie to wykorzystali, zapewniając sobie dość wysokie zwycięstwo. Musimy jak najszybciej o tych porażkach zapomnieć, oczywiście wyciągając z nich odpowiednie wnioski.
Runda rewanżowa będzie dla naszej drużyny o wiele trudniejsza. Czeka nas bowiem 6 wyjazdów i zaledwie 3 mecze na własnym parkiecie. Co więcej, większość z tych wyjazdów, to spotkania z bardzo trudnymi rywalami, tj. Brodnica, Olsztyn, Tczew, czy Iława. U siebie z kolei zagramy z Gryfinem, które wydaje się być w tym momencie poza zasięgiem wszystkich drużyn w tej lidze. Będzie niezwykle ciężko utrzymać drugą lokatę, ale to jest sport, a w sporcie wszystko jest możliwe.
Czas pandemii wyklucza niestety bezpośredni udział kibiców w naszych spotkaniach, a nie ukrywam, że niejednokrotnie to właśnie Wy byliście naszym dodatkowym zawodnikiem. Miejmy nadzieję, że w końcu się z nią uporamy i mecze rundy rewanżowej przyjdzie nam już grać przy pełnych trybunach. Tego życzę sobie zarówno ja, jak i wszyscy członkowie drużyny. Mając jednak na uwadze Wasze, drodzy Kibice, oczekiwania, staraliśmy się dotrzeć do Was za pomocą relacji live, transmitowanych, w moim przekonaniu, w sposób bardzo profesjonalny, przez Chojnice TV.
Szczególne podziękowania składamy tym, bez których nasze występy w II lidze nie byłyby możliwe. Finansowo bądź rzeczowo wspierają nas regularnie:
1. Gmina Czersk
2. Bank Spółdzielczy w Czersku
3. „Kempa” – partner techniczny naszego klubu
4. „Drewin” p. Marcina Bruskiego
5. Biuro Handlowo-Usługowe „Karolinka” p. Ryszarda Ossowskiego
6. „Elktom” p. Tomasza Morka
7. Stolarnia „Kiełpinski” p. Marcina Kiełpińskiego
8. „Jubiler Smorczewski” p. Sławomira Smorczewskiego
9. Piekarnia-Cukiernia „Magdalenka” p. Łukasza Sobieraja
10. „Twoje Wnętrza” p. Tomasza Łangowskiego
11. Okna – Bramy - Drzwi „Sałata” p. Marcina Sałaty
12. Radny Rady Miejskiej w Czersku - p. Łukasz Formella
13. „Mirex II” p. Mirosławy Zielińskiej
14. „Darmet” p. Dariusza Latonia
15. Yongli Belting Polska
16. PHU „Panda” p. Małgorzaty i Grzegorza Łąckich
17. „Raf Trans” p. Rafała Wenty-Rekowskiego
18. „Mat Bud” p. Mateusza Konika
19. Stolarnia „Pstrąg” p. Sebastiana Pstrąga
20. Namioty Bankietowe „Lenz” p. Mateusza Lenza
21. Pizzeria „Julia” p. Anny Kloskowskiej
22. Sala bankietowa „Na Fali” p. Ryszarda Ossowskiego
23. Drukarnia Chojnicka p. Macieja Kowalkowskiego
24. p. Magda Rostowska
25. p. Tomasz Pruski

Początek rundy rewanżowej planowany jest na ostatni weekend stycznia. Na pierwszy mecz, jeśli nic się nie zmieni, udamy się do Bydgoszczy, gdzie naszym rywalem będzie KS AZS UKW. Z kolei  pierwsze spotkanie we własnej hali rozegramy w sobotę 13.02. Tego dnia do Czerska przyjedzie niekwestionowany lider rozgrywek, niepokonany do tej pory KPR Gryfino.
Dziękujemy za to, że jesteście! Życzymy Wam, Drodzy Kibice oraz Partnerzy naszego klubu dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie oraz niezapomnianych emocji z naszym udziałem, kończących się oczywiście happy endem w całym 2021 roku.

GRAMY DLA WAS!!!

MKS Handball Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.