22-06-22
Powiat chojnicki. Dwie nagrody trafią do gminy Czersk - Jean Paul Kaminski oraz Kawiarnia Siódme Niebo
II Pomorski Dzień Aktywnego Seniora w Chojnicach

W najbliższą niedzielę 26 czerwca, do Chojnic na II Pomorski Dzień Aktywnego Seniora przyjedzie ok. 800 przedstawicieli 40 organizacji zrzeszających seniorów z terenu województwa pomorskiego.


Powiat otrzymał grant, który pozwoli gościć uczestników święta seniorów, a także zaprosić na występ znanego satyryka Krzysztofa Daukszewicza.   |  fot. (je)


Jak przekazał wicestarosta Mariusz Paluch, idea organizacji w powiecie chojnickim specjalnego święta dedykowanego seniorom zrodziła się podczas wizyty samorządowców w partnerskim mieście na Ukrainie Korsuniu Szewczenkowskim. Tam widzieli, z jakim szacunkiem lokalne władze traktowały seniorów podczas obchodów Dnia Zwycięstwa.

Dlatego władze Powiatu Chojnickiego postanowiły zwrócić się do władz samorządu wojewódzkiego o zgodę i wsparcie na organizację w Chojnicach Wojewódzkiego Dnia Seniora. Starostwo Chojnickie otrzymało stosowny grant, który pozwoli ugościć uczestników święta seniorów, a także zaprosić na występ (od 18.00) znanego satyryka Krzysztofa Daukszewicza.

Obchody rozpoczną się od okolicznościowej Mszy św. w Bazylice Mniejszej, która rozpocznie się o g.14. Następnie w Fosie Miejskiej w Chojnicach od 15 goście i seniorzy będą brali udział w części oficjalno – rozrywkowej. Najpierw przedstawiciele władz wojewódzkich wręczą nagrody w trzech kategoriach – najaktywniejszy senior, Przyjaciel seniorów oraz firmy przyjaznej seniorom (dwie trafią do gminy Czersk - Jean Paul Kaminski oraz Kawiarnia Siódme Niebo – zobacz listę). Do godziny 16 na estradzie amfiteatru w Fosie prezentować swój dorobek artystyczny będą wykonawcy z powiatu chojnickiego. Następnie będzie 15-minutowy wykład pt. Małe szczęścia. Potem do godziny 18.00 Fosa będzie należeć do gości z pomorskiego.

(je)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.