9-01-21
Powiat chojnicki. Kilkanaście tysięcy plastikowych nakrętek dla Olka
Inicjatywa w Oddziale Zewnętrznym w Chojnicach

Funkcjonariusze i osadzeni z chojnickiej jednostki penitencjarnej zbierali nakrętki, by pomóc choremu chłopcu z woj. pomorskiego. Wspólnie uzbieraliśmy kilkanaście tysięcy plastikowych nakrętek.


Serce znajdujące się przed bramą główną Stadionu Miejskiego Chojniczanka.   |  fot. A. Kruk


Wczoraj, dopełniliśmy metalowe serce znajdujące się przed bramą główną Stadionu Miejskiego Chojniczanka. Zbiórka skierowana jest dla małego Olka, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Nakrętki  wypełniły metalowe serduszko, przybliżając marzenie rodziców chłopca o zebraniu gigantycznej kwoty potrzebnej na terapię genową i rehabilitację synka. Każda zebrana nakrętka to symboliczna cegiełka, która może przyczynić się do budowania wielkich rzeczy.

Wszelkie inicjatywy charytatywne sprawiają, iż także zza więziennego muru można mieć wpływ na dzielenie się dobrem i można czuć się potrzebnym. Są motywacją do podejmowania zmian w życiu.   Wykonywanie kary pozbawienia wolności ma na celu wzbudzanie w skazanym woli współdziałania w kształtowaniu jego społecznie pożądanych postaw, w szczególności poczucia odpowiedzialności oraz potrzeby przestrzegania porządku prawnego i tym samym powstrzymania się od powrotu do przestępstwa.

Aby powyższy cel został osiągnięty funkcjonariusze Służby Więziennej podejmują różne inicjatywy, w tym związane z działalnością charytatywną i ekologiczną. Więźniowie już wiedzą w jaki sposób można wykorzystać plastikowe nakrętki. Zakrętki są ogólnodostępne, każdy ma z nimi do czynienia i każdy przynajmniej raz dziennie taką zakrętkę plastikową odkręca. Więźniowie zbierają wszelkie plastikowe zakrętki – bez względu na kształt, czy kolor.

Są to nakrętki po produktach spożywczych oraz po chemii gospodarczej. Do zbiórki włączają się również funkcjonariusze. Tym razem zebranymi nakrętkami dopełniliśmy metalowe serce znajdujące się przed bramą główną Stadionu Miejskiego Chojniczanka.

kpt. Anna Kruk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.