20-05-21
Pow. starogardzki- pow. chojnicki. Promocja samorządu
Innowacyjny projekt – graffiti czerszczanina na przystanku

Czerszczanin Marek „Panco” Kłosowski (na zdjęciu powyżej) został zaproszony do współpracy przy kolejnym  ciekawym projekcie. Tym razem gmina Zblewo poprosiła artystę o wykonanie graffiti na... murowanej wiacie przystankowej.

Jakiś czas temu samorząd postanowił zmodernizować nieestetyczne przystanki autobusowe i wykorzystać je do promocji regionu. Pierwszy, w ramach projektu „Przystanki Kociewskie”, jest już gotowy (na zdjęciach).

Graffiti robi wrażenie. Przystanek znajduje się w miejscowości Pazda , przy moście na Wdzie.

Czerszczanin przyznaje, że podejmuje i lubi wyzwania. Wspomina bardzo dobrą współpracę z samorządem i chwali innowacyjny pomysł na promocję gminy Zblewo.

- Przystanek jest położony w malowniczym miejscu, przy Wdzie, blisko łąk i lasów. Zachwyciłem się tym miejscem otoczonym wspaniałą przyrodą, która była dla mnie źródłem artystycznej weny – mówi „Panco” i dodaje, że byłoby fajnie, gdyby udało się podobny projekt stworzyć w Czersku.

(red)
fot. nadesłane

Więcej zdjęć, inwestycja przed i po - zobacz TUTAJ

 

Zdjęcia przystanku, a na nim graffiti czerszczanina, tuż po wykonaniu. Oficjalne zakończenie zadania ma nastąpić za kilka tygodni:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.