11-09-18
Powiat chojnicki. Skontrolowano 40 pojazdów, w tym 11 tzw. „ Elek” – 25 wykroczeń, 1 nietrzeźwy kierujący
Instruktorzy i kursanci po lupą drogówki

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach wczoraj (10.09) od samego rana prowadzili działania związane z kontrolami pojazdów nauki jazdy. Ich celem było minimalizowanie i eliminowanie zagrożeń bezpieczeństwa, porządku w ruchu drogowym ze strony pojazdów nauki jazdy.

Podczas prowadzonych kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny samochodów używanych podczas szkoleń, uprawnienia i stan trzeźwości zarówno instruktorów, jak i osób dopiero uczących się jazdy samochodem.

Policjanci czuwający nad bezpieczeństwem uczestników ruchu w ciągu kilku godzin skontrolowali 40 pojazdów w tym 11 tzw. „ Elek”. Kierujących, którzy popełnili wykroczenia było 25. W czasie prowadzonych działań zatrzymano również 1 nietrzeźwego kierującego.

Podczas przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono rażących naruszeń przepisów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Widząc na drodze pojazd nauki jazdy wykażmy się odrobiną cierpliwości i zrozumienia dla przyszłych kierowców. Dzięki temu unikniemy nerwowych sytuacji na drodze, co będzie miało pozytywne przełożenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

KPP Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.