24-08-18
Region. PROGRAM
Integracyjno - dydaktyczny piknik
historyczny już w najbliższą sobotę!

Interesujesz się żywą historią? Chciałbyś na chwilę przenieść się w czasie? A może marzysz o tym aby być świadkiem potyczki żołnierzy Armii Czerwonej z żołnierzami Wehrmachtu?


Poligon Heidekraut - 1944 rok.   |  fot. (USSRC Archives)

W sobotę 25 sierpnia przyjedź o 16:00 do Wierzchucina w gminie Cekcyn na dawny, ściśle tajny poligon rakietowy „Heidekraut” („Wrzos”). Z okazji przypadającej w tym roku okrągłej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, czekają na ciebie: strzelnica HFT, strzelnica ASG, warsztaty manualno - plastyczne, grochówka z kuchni polowej, zabytkowe pojazdy, loteria fantowa, koncert pieśni patriotycznych, występ białoruskiego zespołu „Dzieciuki” i szereg innych atrakcji.

W tym roku zmieniamy miejsce i formułę imprezy o ośmioletniej tradycji, za którą w 2015 r. otrzymaliśmy nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego na najlepszą inicjatywę społeczną realizowaną przez organizacje pozarządowe pn. „Rodzynki z pozarządówki”. Zainteresowany? Odwiedź nas w Wierzchucinie! Zaprasza organizator czyli Stowarzyszenie na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn "Światło".

Bartosz Puchowski - koordynator inscenizacji

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.