16-02-19
Powiat chojnicki. Wicestarosta: Ma to być coś, co będzie nas wyróżniać
Jak promować powiat chojnicki?

Wicestarosta Mariusz Paluch szuka produktu regionalnego, który jeszcze lepiej promowałby powiat chojnicki. - Ma to być coś, co będzie nas wyróżniać – mówi wicestarosta.


Mariusz Paluch chciałby zorganizować mistrzostwa w bieganiu ... tyłem.   |  fot. (olo)

I w tej sprawie wicestarosta odbył już pierwsze spotkania i rozmowy w Centrum Edukacyjno - Wdrożeniowym. - Wypracowaliśmy pomysł, aby to CEW pracowało nad naszym produktem regionalnym, czyli nad czymś, co będzie nas wyróżniać – mówi Mariusz Paluch. I przypomina, że kiedyś wymyślił nawet mistrzostwa w  bieganiu... tyłem, co mogłoby nie tylko promować powiat, ale wpływać na zdrowie.

- Chcemy rozpocząć dyskusje na temat takiego produktu – mówi Paluch, który będąc jeszcze prezesem Centrum Park Chojnice miał przynajmniej kilka nieszablonowych pomysłów – nie wszystkie ostatecznie udało się zrealizować. Starosta Marek Szczepański chciałby natomiast, aby takim produktem kojarzącym się z powiatem była Kaszubska Marszruta, którą powiat zgłosił do Polskiej Marki Turystycznej i liczy na specjalny certyfikat, który pozwoli na jeszcze lepszą promocję Kaszubskiej Marszruty.

(olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.