27-08-20
Gm. Czersk. Kontakt możliwy za pomocą maila lub telefonu
Jedna z kobiet pracujących w MGOPS
w Czersku zakażona koronawirusem.
Pomieszczenia placówki są dezynfekowaneBudynek MGOPS w Czersku.

Wczoraj (26.08) dyrektor czerskiego MGOPS poinformowała w swoim komunikacie o przypadku zakażenia pracownika placówki wirusem COVID-19 (zobacz tutaj).


Od dziś (27.08) nie jest możliwa bezpośrednia obsługa interesantów. Wszelkie sprawy wymagające kontaktu z pracownikiem placówki należy kierować mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 52 398 47 65. Ponadto będzie zainstalowana zewnętrzna skrzynka pocztowa, aby ułatwić przekazywanie wniosków czy innych dokumentów.O braku możliwości bezpośredniego kontaktu informuje interesantów kartka wisząca na drzwiach placówki.

Po uzyskaniu informacji o stwierdzeniu zakażenia koronawirusem przez jedną z pań pracujących w miejscowym MGOPS wczoraj (26.08) po południu zostały wdrożone wszelkie niezbędne procedury bezpieczeństwa. Swoje działania prowadzą służby sanitarne.

Zakażona kobieta nie jest mieszkanką gm. Czersk. Wynik testu uzyskała wczoraj (26.08) po południu.

Kobieta w ostatnim czasie przebywała na urlopie - do 19 sierpnia br. włącznie. Stawiła się w pracy w miniony czwartek, pracowała też w piątek i poniedziałek 24 sierpnia. Kwarantanną zostaną objęte osoby z tzw. kontaktu. Ile osób, czy również pracownicy? Na razie nie otrzymaliśmy takiej informacji z sanepidu.

Pomieszczenia czerskiej placówki są obecnie dezynfekowane.

Sanepid odnosi się do przypadku zakażenia pracownika (kobieta) MGOPS Czersk - nie jest mieszkańcem powiatu chojnickiego.

- Otrzymaliśmy listę osób, z którymi osoba ta  miała kontakt bezpośredni. Na chwilę obecną trwa zbieranie wywiadów oraz wydawanie decyzji o kwarantannie – informuje PSSE w Chojnicach.
(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.