15-10-18
Gm. Czersk. Andrzej Sabiniarz zapowiada konkurs
Jest kolejny kandydat na wiceburmistrza

Daniel Szpręga, kandydat na burmistrza Czerska w nadchodzących wyborach samorządowych wskazał wczoraj (15.10) swojego kandydata na wiceburmistrza (na zdjęciu poniżej).  Jest nim 45-letni Mariusz Pokrzywiński z Rytla, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy, działacz Prawa i Sprawiedliwości.  Prywatnie ojciec trójki dzieci, żonaty, posiada wyższe wykształcenie.

Od 10 lat mieszka w Rytlu, w latach 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej w Chojnicach. Jest członkiem rady sołeckiej sołectwa Rytel oraz komitetu ds. istnienia gminy Rytel. Panowie, czyli kandydat na burmistrza Czerska Daniel Szpręga oraz jego kandydat Mariusz Pokrzywiński poznali się osobiście kilka miesięcy temu. Mariusz Pokrzywiński ubiega się również o mandat radnego Rady Powiatu Chojnickiego.

Kolejny kandydat na burmistrza Czerska Andrzej Sabiniarz ogłosił niedawno, że jeśli wygra wybory to jego zastępca zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Dodał, dementując plotki, że tej funkcji nie będzie pełnił były burmistrz Czerska Marek Jankowski.

Przypomnijmy, trzeci z kandydatów na burmistrza Czerska, Przemysław Biesek – Talewski już dawno wskazał swojego ewentualnego zastępcę -  Bogumiłę Ropińską, obecna radną, dyrektor Wydziału Funduszy i Rozwoju oraz Turystyki w Starostwie Powiatowym w Chojnicach – mieszkankę Rytla.

(red)


Na zdjęciu od lewej: Mariusz Pokrzywiński i Daniel Szpręga. Prezentacja kandydata na wiceburmistrza odbyła się wczoraj (15.10) przy czerskiej fontannie.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.