15-03-20
Powiat chojnicki. 2 osoby z personelu są poddane kwarantannie.
Podajemy telefony alarmowe - poniżej
Dyrektor z chojnickiego szpitala apeluje.
Jest podejrzenie zakażenia koronawirusem,
nie idziecie na SOR i do opieki nocnej – zadzwońcie!


Informacja Starostwa Powiatowego w Chojnicach:

Mogłeś mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem?

Bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Nie idź do szpitala ani przychodni. O to apeluje dyrektor ds. medycznych chojnickiego szpitala Piotr Wroński . Publikujemy treść jego posta.

"Do wszystkich znajomych z prośbą o udostępnienie informacji. Proszę Was zostańcie w domu. Jeżeli wróciliście z zagranicy, macie objawy zakażenia wirusem to dzwońcie do Sanepidu. Tam uzyskacie poradę co dalej robić. Stosujcie się do niej. Nie przychodźcie do naszego wspólnego chojnickiego szpitala. Nie idźcie na Sor bo tak Wam ktoś podpowiada. Nie idźcie do nocnego Poz. Dziś przez takie zachowanie 2 osoby z personelu są poddane kwarantannie. Oni już nie pomogą pacjentom. Jak nas nie będzie w szpitalu ( lekarzy, pielęgniarek, ratowników, diagnostów, całej ekipy szpitala) to Wam nikt nie pomoże jak nagle zachorujecie na ostre schorzenia. Do leczenia osób zakażonych koronawirusem są wyznaczone szpitale. Podejdźcie poważnie do tej prośby. Proszę"

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.