13-08-19
Gm. Czersk. Stanowisko czerskiego ratusza
Jezioro w Ostrowitem - śnięte węgorze

Publikujemy list czytelnika w sprawie śniętych węgorzy w jeziorze Ostrowite w gm. Czersk.

„Proszę o informację jak również zainteresowanie się sprawą zdechłych węgorzy w jeziorze Ostrowite. Co jest tego przyczyną czy choroba czy tzw. przyducha. Wokół jeziora znalazłem trzy zdechłe węgorze. Widziałem również jednego, który pływał po brzegu bez sił na ucieczkę. Napotkany wędkarz mówił, że są takie, że można je w podbierak złapać. Jeżeli jest to choroba czy inne gatunki są również zagrożone. Jeżeli jeden z wędkarzy miał pomysł z podbierakiem mogą mieć też inni. Proszę o informację.” – pisze czytelnik.

Prośbę o odniesienie się do listu czytelnika wysłaliśmy do Urzędu Miejskiego w Czersku.

„W odniesieniu do listu nt. śniętych węgorzy
Bardzo  dziękujemy za przesłane zgłoszenie. Temat śniętych węgorzy jest nam znany i w dniu 2 sierpnia przekazaliśmy próbki do Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku celem  wykonania badań. Dalsze nasze czynności w tej sprawie uzależnione są od wyników badań.”
– brzmi stanowisko przysłane przez czerski ratusz.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.